Mladežnický hokej

Piráti využili volný den k nákupům, tréninku a pozorování soupeřů

Napsal 24.08.2014 Libor Kult
U f a - Třetí hrací den Světového poháru juniorů v Ufě znamenal pro tým Pirátů volno v zápasovém režimu. Po cestování a dvou zápasech ve dvou dnech si hráči užívali relativního klidu a pohody. Trénink až od 12 hodin místního času, před ním možnost vyrazit do nákupního centra kousek od Ufa Areny a odpoledne relaxace na hotelu nebo návštěva utkání Dynamo Šinnik Bobrujsk – Cape Breton Screaming Eagles. „Den bez zápasu jsem uvítali,“ nezapírá kapitán mužstva Dominik Tejnor.

„Únava se přece jen hromadila. Hodně jsme cestovali, navíc se přidal časový posun, takže odpočinek přišel vhod,“ pokračuje vysoký obránce. „Dali jsme se do pohody,“ libuje si s tím, že bohorovnost nesmí být moc velká.

„Myslím, že každý hráč ví, co je pro něj nejlepší,“ věří svým spoluhráčům. „Měli jsme trénink a odpoledne řada z nás jela na stadion na zápas,“ přibližuje a jedním dechem zmíněné utkání hodnotí. „Bělorusové se podle mého Kanaďanů trochu báli, i když Cape Breton nehrál tolik do těla a nebyl tak agresivní jako proti nám,“ rekapituluje vítězství zámořského celku v poměru 4:2.

Všechny týmy mají nyní odehrané dva zápasy a Piráti jsou ve skupině A zatím bez ztráty bodu. Stejnou pozici mají ve druhé skupině hokejisté amerického týmu Sioux City Musketeers. Aktuální výchozí pozice Pirátů je tedy velmi dobrá. „Nemůžeme si myslet, že máme něco jistého. Nesmíme řešit, na jakém místě momentálně jsme. Každý zápas musíme jezdit naplno,“ burcuje Dominik Tejnor na dálku.

Zda padají jeho slova na úrodnou půdu, musí posoudit členové týmu. Muž s kapitánským „céčkem“ na hrudi si uvědomuje, že nyní musí především starší borci držet mužstvo na uzdě. „Trochu se rozebírá, že jsme první. Musíme si ohlídat, abychom se drželi na zemi a šli do zápasů s respektem k soupeři a pokorou,“ hlásí.

Soubor trenérů Zdeňka Skořepy s Petrem Martínkem čekají ve skupině ještě bitvy s domácím Tolparem Ufa a běloruským Bobrujskem. „Co jsem viděl v televizi nebo přímo na stadionu, oba týmy jsou rychlé a šikovné. Chceme oba zápasy vyhrát, ale nečeká nás nic jednoduchého,“ konstatuje pražský rodák.

Kromě výše uvedených aktivit přijali Piráti také výzvu na Ice Bucket Challenge od kanadského celku Cape Breton. Tři zástupci týmu tak podpořili dobrou věc a poslali nominaci domácímu Tolparu. „Jako kapitán jsem de facto jít musel. Zeptal jsem se starších kluků, kdo chce jít. Přihlásil se Tomáš Maštalířský. Z mladých jsem vybral Radka Veselého,“ uzavírá Dominik Tejnor.