Aktuální zprávy

Piráti v reprezentacích: Koláček nejlepším střelcem osmnáctky, zářila i kapitánka Gruntová

Napsal 12.02.2020 David Panuška
C h o m u t o v - Čtveřice Pirátů se účastnila reprezentačních akcí, na kterých byla vidět. Josef Koláček se Stanislavem Vrhelem reprezentovali českou osmnáctku na domácím turnaji pěti v Klášterci nad Ohří a Chomutově. Pirátské odchovankyně Lucie Gruntová a Adéle Vrhelová se výrazně podílely na výhře ženské šestnáctky na turnaji čtyř v Benešově. Jak se jim dařilo?

U18: Turnaj pěti v Chomutově a Klášterci nad Ohří

Velká rarita čekala na chomutovské odchovance Josefa Koláčka a Stanislava Vrhela. Svaz českého hokeje totiž uspořádal domácí turnaj pěti v severočeských městech Chomutově a Klášterci nad Ohří. Domácí reprezentace kvůli užšímu ledu hrála v nedalekém Klášterci, kde se Koláček s Vrhelem mohli cítit jako doma.

Turnaj pěti kategorie U18

  • Josef Koláček
  • 4 zápasy – 3+0
  • Stanislav Vrhel
  • 4 zápasy – 2+0

Nakonec tyto fakty byly poznat také výsledkově. Josef Koláček se totiž stal nejlepším střelcem českého celku se třemi zářezy, Stanislav Vrhel se prosadil dvakrát. Oba Piráti se trefili proti USA a Rusku, syn legendárního chomutovského útočníka a aktuálně trenéra dorosteneckého celku navíc přidal ještě jeden gól v posledním utkání proti Švédsku. 

Českému týmu se ale na prvním turnaji pod vedením nového trenéra Jakuba Petra vůbec nedařilo. Čeští mladíci, které čeká v dubnu první mistrovství světa v kariéře, prohráli všechny zápasy a skončili na posledním místě. Postupně prohráli s Finskem (2:5), USA (2:3pp), Ruskem (3:4sn) a Švédskem (1:4). 

Na obrázku může být: 2 people, sportující lidé

Ženy U16: Turnaj čtyř v Benešově

Do ženské šestnáctky byly nominovány Adéla Vrhelová a Lucie Gruntová. Druhá jmenovaná dokonce převzala kapitánské céčko po absentující spoluhráčce Trnkové. Holky jasně smetly Rakousko a Německo, o něco více se natrápily se Švýcarskem, ale zápasy nakonec zvládly a na domácím turnaji slavily prvenství. 

Turnaj čtyř kategorie U16

  • Lucie Gruntová
  • 3 zápasy – 1+5
  • Adéla Vrhelová
  • 3 zápasy – 1+1

Turnaj započal vysokou výhrou nad Německem (11:1), dva body za gól a asistenci si připsala Adéla Vrhelová, Lucie Gruntová nahrála na tři góly. Druhé utkání bylo o něco vyrovnanější, na těsné výhře proti Švýcarsku (3:2) se jedinou brankou na akci blýskla Lucie Gruntová. Turnaj byl zakončen utkáním s Rakouskem (5:0), kde Lucie Gruntová přidala další asistenci a stala se nejproduktivnější Češkou turnaje.  

Top foto: Karel Švec
Foto v článku: 1: Karel Švec, 2: Vítězslav Růta, 3: Ondřej Lukáč