Preview k zápasu

Piráti v posledním přípravném utkání vyzvou německý Chemnitz

Napsal 10.09.2021 Eliška Ratiborská
C h o m u t o v - K poslednímu přípravnému utkání před zahájením krajské ligy pozvou Piráti prvního zahraničního soupeře - Chemnitz Crashers. Střetnutí je naplánováno na sobotu 11. 9. od 18 hodin. Pro vstup na utkání platí stejná protiepidemiologická pravidla jako naposledy.

    Pokladny 16:30. | Předprodej. | Pokladna 2 – výměna voucherů za permice. | Potvrzená bezinfekčnost. | FFP2. | »

Chemnitz jako klub s tradicí i bývalé působiště Patrika Huňadyho

Chemnitz, neboli Saská Kamenice, je město ležící na severním úpatí Krušných hor a je součástí metropolitního území Saský trojúhelník. Do Chomutova to tím pádem není příliš daleko, jen necelých sedmdesát kilometrů. Z toho pramení i meziklubová příhraniční spolupráce mládeže, kterou kluby navázaly v první polovině roku.

Hokejový klub zde byl založen v roce 1914 s původním názvem ERC Chemnitz. Po sto letech, v roce 2014, dostal klub nové jméno: Chemnitz Crashers a začal s reprezentací svého města v soutěži Regionalliga skupina Ost, česky Východ.

V chemnitzském týmu zanechali stopu i Piráti, konkrétně Patrik Huňady, který jako voják z povolání k zápasům dojížděl od minometčíků v Žatci. V sezóně 2017/2018 mužstvu nasbíral celkem 32 bodů. V současnosti je hrajícím trenérem Crashers chomutovský odchovanec Jiří Charousek.

Crashers porazili Klášterec nad Ohří těsným rozdílem

Minulý zápas odehráli Crashers taktéž s českým soupeřem, konkrétně proti Tygrům z Klášterce nad Ohří a přichystali hostům první prohru v přípravě v poměru 6:7. Klášterští museli během celého utkání dotahovat brankové manko, až jim ve třetí třetině došel dech a na další gól už nestačili. Po konci utkání poměřily týmy síly ještě ve samostatných nájezdech, ve kterých tentokrát Chemnitz prohrál 1:3.

Piráti po potyčce utkání v Bílině nedohráli

Piráti odehráli poslední utkání v taktéž nedaleké Bílině, avšak nebylo po potyčce v poslední třetině dohráno a následná odveta byla zrušena. První přesnou trefu zápasu si na konto připsali Draci, ale Piráti jim ji za nedlouho oplatili. V podobném duchu se nesl i zbytek střetnutí, nicméně Chomutovští na bílinského „bůra“ nakonec už nedotáhli.

HC DRACI BÍLINA ­– PIRÁTI CHOMUTOV 5:3 (2:1, 3:1, 0:1 – nedohráno)

Branky a přihrávky: 4. Kučera, 14. Huňady, 17. Bartoš (Zdeněk, Daniel), 23. Eklund (Žítek, Mašek), 24. Daniel (Bittner, Bartoš), 29. Kučera (Nerad), 30. Mála (Kuncl), 42. Andres (Krstev, Řezníček)

Poslední sestava Pirátů: D. Svoboda – Klapka, Hartman, Novák, Krstev, Bártek, Kuncl, Psar, Žižka – Chrpa, Chlouba, Huňadym Freiberg, Mála, Kostourek, Jaroš, Řezníček, Andres, Benda, D. Šilar Bárta

Generálka na krajskou ligu

Proti německému soupeři Piráti odehrají poslední přípravné utkání před zahájením nové sezóny krajské ligy, jenž začne v neděli 19. 9. střetnutím s Lovosicemi. Přípravu tak uzavřou zápasem s jediným zahraničním soupeřem.