Aktuální zprávy

Piráti po nevydařeném domácím utkání míří do vítkovické ČEZ Arény

Napsal 24.11.2012 Petr Horčička
C h o m u t o v – Po nevydařeném pátečním utkání Piráti zajíždějí do Ostravy, kde změří síly s týmem HC Vítkovice Steel, které v prvním vzájemném střetnutí porazili 3:2 po prodloužení. Piráti z posledních třech zápasů posbírali pouhé dva body. Podaří se jim neúspěšnou sérii prolomit?

Vítkovice

Vítkovice jsou bývalé město, roku 1924 připojené k Moravské Ostravě, od roku 1990 městský obvod statutárního města Ostravy. Leží na levém břehu řeky Ostravice na východě moravské části města. HC Vítkovice Steel je ostravský hokejový klub, založen ve třicátých letech 20. století. V roce 1934 vyhrál župní mistrovství a stal se mistrem Moravy a Slovenska. Roku 1949 klub postoupil do první ligy, ze které sestoupil v letech 1960, 1965, 1967 a 1985. Československou ligu vyhrál v letech 1952 a 1981. Historicky zaujímá čtvrtou příčku v tabulce mužstev s nejvíce odehranými sezónami v českých a československých nejvyšších hokejových soutěží. Domovským stadionem ostravského týmu je ČEZ Aréna. Dokončena byla v roce 1986. V letech 2003 – 2004 proběhla její rekonstrukce a modernizace, od roku 2004 nese název ČEZ Aréna.

Viktor Ujčík

Nejproduktivnějším hráčem vítkovického týmu je Viktor Ujčík se 14 body (7+7). Stejný počet bodů zaznamenal i Jiří Burger (6+8). Nejlepším střelcem je pak s 8 góly Vladimír Svačina . Nejtrestanějším hráčem Vítkovic je Marek Malík , který dokázal posbírat 61 trestných minut.

Vítkovickou branku střeží dvojice gólmanů. Filip Šindelář odchytal 8 zápasů s úspěšností 95,68 %. Roman Málek pak zápasů 20 s úspěšností 91,59 %.

Vítkovický dres díky výluce v NHL obléká trojice obránců. Jsou jimi Filip Kuba z Floridy Panthers, Roman Polák ze St. Louis Blues a Pavel Kubina z Philadelphie Flyers. Hlavním trenérem je Peter Oremus, kterému pomáhají jeho asistenti Ladislav Svozil a Igor Horyl . Coby trenér brankářů v týmu působí bývalý výborný brankář Martin Prusek , který vykonává i funkci vedoucího týmu.

Tabulka po 23. kole

Piráti se v tabulce propadli na desátou příčku a stejně jako jedenáctý Mountfield mají devětadvacet bodů. Na poslední Liberec mají pětibodový náskok, ale Bílí Tygři mají o tři zápasy méně. Náš soupeř – HC Vítkovice Steel – je v tabulce o jednu příčku před námi, když v pětadvaceti zápasech posbírali o dva body více než Chomutovští. Vítkovičtí ale odehráli o jeden zápas více, než Piráti.

poř. tým Z V VP PP P skóre B
9. Vítkovice 25 9 1 2 13 51:65 31
10. Chomutov 24 4 7 3 10 60:73 29

Poslední vzájemný zápas

Piráti Chomutov – HC VÍTKOVICE STEEL 3:2 (po prodloužení)

Opakoval se téměř stejný příběh jako v utkání s Karlovými Vary. Piráti prohrávali o dva góly, ale dokázali vyrovnat a v prodloužení rozhodl Michael Frolík. Piráti i přesto, že byli po většinu času aktivnější dvakrát inkasovali. Ve třetí třetině ovšem díky brankám Patrika Lušňáka a Miroslava Zálešáka, který skóroval deset vteřin před koncem třetí třetiny, dokázali vyrovnat. O tom, že dva body zůstanou v Chomutově znovu rozhodla posila z NHL Michael Frolík.

Branky a nahrávky: 47. Lušňák, 60. Zálešák (Hřebejk), 62. Frolík (Duda) – 16. Roman, 21. Ujčík (Burger). Rozhodčí: Hrubý, Smitka – Rozlílek, Kis. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 4379. Střely na branku: 45:30. Průběh utkání: 0:2, 3:2. Hráč utkání: Matúš Kostúr - Viktor Ujčík.

Piráti Chomutov: Řehoř (od 21. Kostúr) – Jurčina, Pulpán, Palin, Mrázek, Rýgl, Bartejs, Rutta, Lučka – Hřebejk, Kraft, Frolík – Hafenrichter, Zálešák, Hruška – Důras, V. Polák, Duda – Hromas, Sikora, Lušňák.

HC Vítkovice Steel: Málek – Malík, Rehák, Barinka, Sloboda, Voráček, R. Polák, Sedlák – Szturc, Burger, Ujčík – Klimek, Roman, Huna – Walker, T. Káňa, Šedivý – Kucsera, Svačina.

„Nehráli jsme vůbec špatně, samozřejmě jsme dostali dva góly, ale nezmatkovali jsme, pokračovali jsme dál, řekli jsme si, že se budeme tlačit více do brány. To se párkrát v závěru také projevilo. Jsme šťastní, že jsme těch devět vteřin před koncem dali gól a druhý bod jsme získali v prodloužení. Je to perfektní, kluci nesložili zbraně, klobouk dolů před tím výkonem. Doopravdy dřeli a myslím si, že jsme si ty dva body doopravdy zasloužili.,“ hodnotil zápas asistent domácího trenéra Antoník.

Poslední zápasy

HC Sparta Praha – HC VÍTKOVICE STEEL 2:0

Bojovný a vyrovnaný byl zápas Vítkovic na ledě pražské Sparty. Ve prospěch rudých ovšem promluvil neuvěřitelně skvěle chytající Michal Neuvirth. Sparťané postavili před Ostravany už v první třetině dvoubrankovou horu, kterou pro ně nebylo možné zdolat. Vítkovice tak podlehli pražské Spartě 0:2.

Branky a nahrávky: 12. Ton (Sičák), 19. Pacovský (Ton, Tenkrát). Rozhodčí: Fraňo, Hodek – Bejček, Charvát. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 5116. Střely na branku: 23:24. Průběh utkání: 2:0. Hráč utkání: Petr Ton – Viktor Ujčík.

HC Sparta Praha: Neuvirth - Sičák, Milam, Gřegořek, Krstev, Vallin, Philipp, Kočí, Hořava - Hovorka, Broš, Tenkrát - P. Ton, J. Hlinka, Pacovský - Sekáč, Přibyl, I. Rachůnek - Treille, Foster, Bahenský.

HC Vítkovice Steel: Šindelář – Barinka, R. Polák, Rehák, Sloboda, Malík, Kuba, Voráček, L. Kovář – Klimek, Burger, Ujčík – Svačina, Roman, Huna – Hruška, Strapáč, Bartánus – Szturc, Húževka, Šedivý.

Piráti Chomutov – HC Slavia Praha 1:5

Už od prvních sekund utkání měli hosté jasně navrch, Chomutov měl velký problém se slávistickým forčekingem. Hosté se poprvé prosadili dvanáct sekund před koncem první třetiny, pak ale v obou následujících přetinách přidali po dvou trefách a na závěrečném skóre už nic moc nezměnil ani čestný úspěch Davida Hrušky. Piráti tak podlehli pražské Slavii 1:5.

Branky a nahrávky: . Hruška (Sikora, Mrázek) - 20. Bednář (Kučný, Růžička V.), 24. Kuboš (Alinč), 37. Jelínek P. (Kadlec), 47. Krenželok (Alinč, Hertl), 55. Alinč (Krenželok). Rozhodčí: Turčan, Fraňo - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4438. Střely na branku: 17:45. Průběh utkání: 0:5, 1:5. Hráč utkání: David Hruška – Jan Alinč

Piráti Chomutov: Kostúr - Palin, Pulpán, Mrázek, Pavlas, Bartejs, Rýgl, Jurčina, Rutta - Lušňák, Frolík, Chimera - Hruška, Kraft, Hřebejk - Treille Y., Ondřej, Důras - Zálešák, Sikora, Hromas.

HC Slavia Praha: Furch - Kempný, Dresler, Kadlec, Kuboš, Beňovič, Kučný, Kolařík - Skokan, Sobotka, Krenželok - Hertl, Alinč, Tomica - P. Jelínek, Bednář, Sklenář - Růžička V., Žejdl, Poletín.

Zápas se odehraje v neděli, pětadvacátého listopadu. Úvodní buly ve vítkovické ČEZ Aréně je naplánováno na sedmnáctou hodinu. Živě ho můžete sledovat prostřednictvím TV Tipsport nebo na internetovém serveru www.onlajny.com