Aktuální zprávy

Piráti míří do Zvolena, na Memoriálu Pavla Zábojníka odehrají tři zápasy

Napsal 14.08.2014 Michal Luxa, Antonín Domanický
C h o m u t o v - Od 14. do 16. srpna odehrají Piráti Memoriál Pavla Zábojníka. Chomutov postupně vyzve domácí tým, polské Tychy a rumunský Brašov. Severočeši nenarazí na slovenské mužstvo z Bánské Bystrice a maďarský celek SAPA Fehérvár.

O turnaji ...

Memoriálu se zúčastní šest klubů a každý z nich odehraje tři utkání, ve kterých budou týmy sbírat body do tabulky. Ta určí vítěze a poražené.

Program Memoriálu Pavla Zábojníka

1. hrací den - čtvrtek 14. srpna 2014:
12:00 ASC Corona 2010 Brašov - HC 05 Bánská Bystrica
15:30 GKS Tychy - SAPA Fehérvár AV19
19:00 HKM Zvolen - Piráti Chomutov

2. hrací den - pátek 15. srpna 2014
12:00 ASC Corona 2010 Brašov - SAPA Fehérvár AV19
15:30 GKS Tychy - Piráti Chomutov
19:00 HKM Zvolen - HC 05 Bánská Bystrica

3. hrací den - sobota 16. srpna 2014
12:00 ASC Corona 2010 Brašov - Piráti Chomutov
15:30 GKS Tychy - HC 05 Bánská Bystrica
19:00 HKM Zvolen - SAPA Fehérvár AV19

Piráti mají velkou marodku, na které jsou třeba Štěpán Hřebejk, Martin Šagát, Marek Sikora nebo Nikola Gajovský. Naopak k týmu se připojí reprezentanti David Kämpf a Ondřej Kaše. "Chybějí nám někteří zkušení hráči, ale vrátili se nám mladíci z Kanady, kde podle našich informací předváděli slušné výkony, tak jsme zvědaví, jak se ukáží," popsal těsně před turnajem Břetislav Kopřiva.

Chomutovští hokejisté pojedou do Zvolena s tím, že se budou chtít vrátit na sever Čech s úspěšným výsledkem. "Mužstvo se postupně doplňuje, takže bereme turnaj jako další zkoušku našich možností, protože jsme trochu pozměnili obranné dvojice," prozradil. "Začneme na hráče víc tlačit z pohledu taktiky a systému hry. Zatím jsme jim nechávali určitou volnost, ale teď se zaměříme na systémové věci, které budeme chtít, aby hráči dodržovali," ujišťoval zkušený trenér.

Brankáři: Kopřiva, Strmeň.
Obránci: Scalzo, Koma, Bartejs, Rýgl, Drtina, Stehlík, Šulák, Rutta.
Útočníci: Charousek, Dušek, Hovorka, McGregor, Kämpf, Květoň, O. Kaše, Moore, Račuk, Chrpa, Hlava, Ton, Veselý.

HKM Zvolen

Hokejový tým ve slovenském Zvolenu byl založen v roce 1927. Po válce se pak Zvolen objevil v první slovenské národní lize, čili ve druhé nejvyšší soutěži, ze které se postupovalo mezi tehdejší elitu. V těchto dobách se o postup Zvolenští nejednou snažili a v jejich řadách vyrostl nejeden dobrý hokejista. Za všechny jmenujme asi toho nejznámějšího, československého reprezentanta Jozefa Golonku.

Po rozpadu federace se Zvolen stal jedním z týmů tvořících součást nově vzniklé slovenské extraligy. Z ní na krátko sestoupil, ale ve druhé polovině 90. let se v ní stabilizoval a v roce 2001 došel k historickému úspěchu v podobě zisku titulu mistra slovenské extraligy. Tento triumf zopakovalo mužstvo ještě v roce 2013. Nyní se tým pod vedením trenéra Josefa Turka připravuje na další extraligovou sezonu, ve které by měl opět patřit do špičky ligy.

Soupiska:

Brankáři: Cibula, Šimko, Gajdoš.
Obránci: Pospíšil, Hertl, Pokovič, Platil, Koch, Tóth, Mančák, F. Fekiač, Ťavoda, Juraško.
Útočníci: Pichnarčík, Dervarič – Urgas, Štumpf, Puliš, Čanky, Chovan, Zuzin, Brabenec, Huňady, Jakubík, Bortňák, Mahdalík, Ďaloga, Trochta, Buda, Tóth, Koch, Podkonický, V. Fekiač, Síkela, Baláž, Hebar, Škvaridlo, Mendel.

GKS Tychy

Tychy, účastník polské nejvyšší soutěže, vznikl jako hokejový tým v roce 1971. Za celou svou historii se pyšní jednou nejcennější trofejí pro vítěze tamní soutěže, kterou klub získal v roce 2005. Úspěšnější byl tým naopak v polském poháru. Tuto soutěž vyhrál v letech 2001, 2006, 2007 a 2009.

V posledním ročníku se tým pod vedením českého trenéra Jiřího Šejby umístil na prvním místě v základní části. V play-off se probojovali až do finále, kde je porazil výběr Sanoku. Aktuální polský vícemistr bude Pirátům druhým soupeřem na Memoriálu Pavla Zábojníka.

Soupiska:

Brankáři: Sobecki, Burda, Žigárdy.
Obránci: Pociecha, Besch, Wanacki, Sokól, Mojžíš, Kotlorz.
Útočníci: Rózycki, Majoch, Bagiňski, Guzik, Rzeszutko, Woznica, Parzyszek, Galant, Witecki, Vítek, Lopuski, Kolusz.

ASC Corona 2010 Brašov

Aktuální rumunský mistr datuje svůj vznik do roku 2007. Tým v současné chvíli hraje dvě soutěže a to rumunskou hokejovou ligu a mezinárodní soutěž MOL. V posledním ročníku domácí soutěž tým z Brašova vyhrál a v MOL lize se probojoval do finále soutěže, kde padl se slovenskými Novými Zámky.

Brašovští Vlci mají ve svém kádru několik slovenských jmen, třeba i Jaroslava Obšuta, který přišel ze Zvolena. Právě Zvolen bude hostitelem Memoriálu Pavla Zábojníka. Brašov v něm bude třetím, a také posledním, soupeřem Pirátů v rámci tohoto mezinárodně obsazeného turnaje.

Soupiska:

Brankáři: Fülöp, Polc.
Obránci: Filip, Hietamäki, Imecs, János, Mastaleriu, Nagy, Obšut, Oprea, Piszarenko. Útočníci: Antal, Balint, Butochnov, Fodor, Klouda, Marton, Mihaly, Molnar, R. Peter, Z. Peter, Petres, Saluga, Virag, Zsok.