Aktuální zprávy

Piráti mají nového sportovního manažera, stává se jím Ivan Huml

19.02.2020 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Od konce listopadu, kdy klub opustil Vladimír Hudáček, zůstala pozice sportovního manažera volná. Necelý měsíc před koncem základní části Chance ligy se tato skutečnost mění. Novým šéfem sportovního úseku se stává Ivan Huml, který prostředí v Chomutově velmi dobře zná.

„Vybírali jsme z několika kandidátů a nakonec jsme se přiklonili právě k Ivanu Humlovi. Během bohaté kariéry získal spoustu kontaktů, které bude moct ve funkci sportovního manažera zužitkovat a věříme, že sportovní oblast posune,“ uvádí výbor zapsaného spolku.

„Zároveň si velmi vážíme jeho ochoty pomoct našemu klubu, přestože s ním z minulosti nemá úplně nejlepší zkušenosti. Jako hráč tu byl nějaký čas mimo sestavu, navíc patří k hráčům, s nimiž máme uzavřeny splátkové kalendáře. Tím, že naši nabídku přijal, ukázal, že našemu počínání věří,“ doplňuje nejvyšší vedení klubu.

Během aktivní kariéry nastřádal Ivan Huml 49 startů a 18 kanadských bodů v NHL, následně prošel finskou i švédskou nejvyšší soutěží a s Kärpätem Oulu vybojoval dva mistrovské tituly. Jeho chomutovská stopa čítá 168 zápasů, v nichž vstřelil 41 gólů a přidal 56 asistencí.

Na jaře 2017 byl součástí mužstva, které pro Piráty vybojovalo postup do semifinále play-off nejvyšší soutěže, a nyní osmatřicetiletý rodák z Kladna se zároveň stal nejproduktivnějším hráčem vyřazovacích bojů. Ještě v úvodu aktuálního ročníku několikrát oblékl dres druholigových Řisut, nyní definitivně přechází do funkcionářské role.

„Vážím si možnosti, že se i nadále můžu pohybovat v hokejovém prostředí, které dobře znám. Zároveň se na tuhle novou životní výzvu těším a věřím, že zúročím zkušenosti, které jsem nabral během aktivní kariéry,“ konstatuje samotný Ivan Huml.