Mladežnický hokej

Piráti budou mít nového šéfa mládeže, Jan Šťastný v klubu končí

28.04.2019 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Do Chomutova zamířil v roce 2015 coby asistent hlavního kouče Vladimíra Růžičky, o rok později převzal Jan Šťastný po odcházejícím Jaroslavu Liškovi pozici sportovního ředitele mládeže a hlavního trenéra pirátské akademie. Po čtyřech letech osmatřicetiletý rodák z Litoměřic klub opouští a vedení za něj bude hledat náhradu.

„Honzovi skončila smlouva, sedli jsme si a po vzájemné debatě jsme se shodli, že novou podepisovat nebudeme. Touto cestou bych mu chtěl poděkovat za práci, kterou u nás odvedl,“ uvádí výkonný ředitel klubu Stanislav Mikšovic. „Nyní nás čeká hledání nového šéfa mládeže. Uvidíme, jestli ho najdeme uvnitř organizace nebo přijde někdo zvenku,“ nechce předjímat.

Jan Šťastný po celou dobu působení v Chomutově stál na střídačce seniorského týmu v Tipsport extralize, s nímž zažil i historické semifinále Generali play-off. Před začátkem stále ještě aktuálního ročníku pak společně s Davidem Kočím a Janem Brychtou převzal juniory.

S nejstarším týmem akademie prožil turbulentní sezónu, která nakonec skončila úspěchem v podobě čtvrtého místa. V první části to dlouho vypadalo na postup celku do 19 let do lepší skupiny, ale přišel výsledkový výpadek, po němž museli junioři zabrat v horší polovině DHL extraligy.

To se povedlo a mužstvo kolem Petra Chlána, Kryštofa Ouřady i díky výborným výkonům brankářů prošlo z posledního místa do fáze, v níž se bojovalo o postup do play-off. Klíčové bitvy junioři zvládli parádně, když čtyřčlennou skupinu vyhráli, a ve čtvrtfinále vyřadili v pětizápasové sérii pražskou Slavii.

Kromě toho zvládli v hojném počtu vypomáhat také A-týmu, který zdecimovala salmonelóza. V semifinále už byli nad síly mladých Pirátů třinečtí Oceláři. Kam povedou další kroky Jana Šťastného, není v tuto chvíli jasné. Stejně tak není jasné, kdo převezme jeho role v rámci chomutovského klubu.