Aktuální zprávy

Paráda! Chomutovský hokej bude mít po 62 letech zástupce na olympiádě

Napsal 15.01.2018 Libor Kult
C h o m u t o v - Třetí lednové pondělí bylo dnem, kdy kouč českého národního týmu Josef Jandač oznámil nominaci na zimní olympijské hry v jihokorejském Pchjongčchangu, kam pojede také kapitán Pirátů Michal Vondrka. Chomutovský hokej tak bude mít zástupce na turnaji pod pěti kruhy po dlouhých 62 letech.

Prvními a dosud jedinými vyslanci místního hokeje na olympijském turnaji byli v roce 1956 v italské Cortině D’Ampezzo legendární útočníci Miroslav Klůc a Otto Cimrman, kteří pomohli mužstvu k pátému místu.

Miroslav Klůc tehdy nastoupil proti Polsku, Sovětskému svazu a SRN, přičemž Němcům vstřelil dva góly. Otto Cimrman mu ve všech třech duelech dělal parťáka ve třetí formaci, ale neskóroval. Proti Kanadě, Švédsku a USA dostala přednost jiná devítka útočníků.

Michal Vondrka doposud odehrál v nejcennějším dresu 75 utkání, v nichž dvanáctkrát skóroval. Pětatřicetiletý rodák z Českých Budějovic se doposud zúčastnil v letech 2012, 2014 a 2015 tří seniorských světových šampionátů, nyní pojede poprvé v kariéře na olympiádu.

Na vrcholných turnajích se zatím lídr Pirátů, jenž v letošní základní části Tipsport extraligy doposud nastřílel 17 gólů a přidal 18 asistencí, gólově prosadil třikrát a vždy na domácí půdě.

Ještě v dresu dvacítky se 28. prosince 2001 trefil do sítě Běloruska během výhry 9:1. O více než třináct let později v květnu 2015 pomohl v Praze gólem hned v prvním střídání na mistrovství světa k výhře 4:2 nad Německem a o zápas později proměnil rozdílový nájezd v rozstřelu se Švýcarskem. Nyní si může připsat premiérový přesný zásah pod pěti olympijskými kruhy.