Oprášíme zašlou slávu derby? Ústecký Slovan se vrací do Chomutova

Napsal 30.10.2014 Kryštof Kousal
C h o m u t o v - Piráti v sobotu v SD ARÉNĚ uzavřou druhou desítku zápasů v této sezóně pikantním soubojem s nedalekým Ústím nad Labem. Doby, kdy se Slovan pral s Piráty o čelo prvoligové tabulky, jsou sice nějaký ten rok pryč, ale derby ani tak nemusí postrádat své kouzlo. Piráty stále sužuje rozsáhlá marodka, ke které se naštěstí nemuseli připojit otřesení bratři Kašovi. Přijďte je proto podpořit ve snaze o návrat na prvoligové výsluní.
Jaroslav Roubík kraluje kanadskému bodování i tabulce střelců

HC Slovan Ústí nad Labem

Severočeští rivalové v posledním kole zvítězili podruhé v řadě, přičemž se jedná o první vítěznou sérii svěřenců Miroslava Macha v letošní sezóně. Hlavním cílem, který si před zápasem soupeři Slovanu kladou, je uhlídat první formaci.

Trojice Pořický – Roubík – Rod se stará o drtivou většinu gólových zápisů svého týmu. A je to především centr první lajny, Jaroslav Roubík, který dává tvář ústecké ofenzivě. Sedmatřicetiletý veterán, který na začátku milénia dvě sezóny hájil také barvy Chomutova hraje v Ústí už pátou sezónu a tradičně patří k jeho nejproduktivnějším hráčům.

HC Slovan Ústí nad Labem – Piráti Chomutov 1:3

V rámci sedmého kola zavítali Piráti s Janem Strmeněm v brance na ústecký led a domácí si pro ně hned na začátek přichystali studenou sprchu. Po pouhých 44 sekundách totiž otevřel skóre Tomáš Kolafa. Hosté ale zareagovali poměrně rychle, v 6. minutě srovnal ex-ústecký Martin Šagát. Ve druhé třetině pak potvrdil převahu Pirátů vítězným gólem Jaroslav Koma a v závěru upravil na konečných 1:3 z pohledu Slovanu Štěpán Hřebejk.

Ohlasy trenérů po prvním vzájemném utkání

Milan Skrbek (HC Slovan Ústí nad Labem): „Já si myslím, že to byl vyrovnaný zápas, že jsme byli většinu utkání lepším týmem a soupeře jsme prakticky nepustili do žádných velkých šancí. Štěstí se přiklonilo na stranu soupeře. Asi rozhodujícím okamžikem bylo, že jsme nedali gól v přesilovce pět na tři.“

Aleš Totter (Piráti Chomutov): „Myslím si, že nás srazil jednoduchý gól, kdy jsme soupeři připravili šanci a dostali jsme gól na nula jedna. Pak jsme se chvilku hledali, ale hodně nám pomohl vyrovnávací gól. Ve druhé třetině jsme zahráli už několikáté dobré oslabení a v přesilovce jsme zápas rozhodli. Byl to podobný zápas jako ten, který jsme hráli doma (v 6. kole proti Třebíči, pozn. red.). Taky jsme po dvou třetinách vedli dva jedna a dotáhli jsme to do vítězného konce. Pak nám pomohl další gól na tři jedna, po kterém jsme se uklidnili a myslím si, že závěr už jsme měli pod kontrolou.“

poř. tým Z V VP PP P skóre B
2. Chomutov 19 10 2 4 3 53:35 38
9. Ústí n. L. 19 8 1 1 9 50:63 27

HC Slovan Ústí nad Labem – Benátky nad Jizerou 4:1

Poslední z pěti navazujících domácích utkání nezačal Slovan nijak oslnivě. Do vedení šly v 11. minutě Benátky zásluhou Bittnera. Domácím se ovšem povedl vstup do druhé části. Přeučil svou přesnou střelou využil přesilovku a srovnal na 1:1. Ve třetím dějství pak udeřili Tůma a Merta, pojistku do prázdné brány přidal v 60. minutě Roubík.

Sestava Ústí nad Labem: Petrásek – Kolafa, Holomek, Brož, Vágner, Černý, Smetana, – Pořický, Roubík, Rod – Přeučil, Kloz, Merta – Tůma, Gengel, Vávra – Budínský, Suchan, Kuchynka.

Ze statistik

Chomutov – Ústí nad Labem
Marek Hovorka (6+8)Nejproduktivnější hráčJaroslav Roubík (17+9)
B. McGregor, M. Hovorka – 6 branekNejlepší střelecJaroslav Roubík – 17 branek
Vladimír Růžička – 10 asistencíNejlepší nahrávačTomáš Rod – 16 asistencí
Jiří Drtina (4+7)Nejproduktivnější obránceKamil Černý (2+5)
Radek Havel – 29 TMNejtrestanější hráčO. Holomek, J. Kloz – 20 TM

O utkání

Po více než dvou a půl letech, od finále první ligy v roce 2012, přivítá Chomutov ústecký hokej. Druhé derby sezóny začne v SD ARÉNĚ v sobotu 1. listopadu podle zvyklostí o půl šesté.

Do sestavy Krušnohorců se po pauze vrací dvojice útočníků Bryan McGregor - Lukáš Květoň. Stále oslabení Piráti se mohou v případě selhání Třebíče vrátit na špici tabulky, zároveň ale musí odrážet útok rozjeté Kadaně. Utkání můžete v případě neúčasti sledovat prostřednictvím on-line přenosu.