Aktuální zprávy

Ondřej Buchtela odešel do hokejového nebe, podlehl krátké těžké nemoci

Napsal 24.07.2020 Klub
C h o m u t o v - Jsou zprávy, které se přijímají velmi špatně. Úmrtí člověka mezi ně patří, zvlášť pokud jde o mladého člověka, který má vše před sebou. Ondřej Buchtela se od druhé poloviny května pral s protivníkem z nejtěžších – rakovinou. Byl odhodlaný bojovat, ovšem zákeřná nemoc ho bohužel velmi rychle přemohla a obránce, jemuž bylo dvacet let, bude nyní sledovat hokejové bitvy z nebeského kluziště.

Ústecký rodák přišel do Chomutova v létě 20213 do mladšího dorostu a pirátský dres na nejrůznějších úrovních oblékal šest sezón. Za mládežnické výběry odehrál za tu dobu 183 utkání, v nichž vstřelil 43 gólů a přidal 68 asistencí.

Mladšímu dorostu pomohl na jaře 2015 k bronzu na závěrečném turnaji o mistra, o rok později se mu na krku houpalo stříbro ze staršího dorostu, který až ve finále play-off podlehl brněnské Kometě. Na jaře 2017 pak reprezentoval Českou republiku na mistrovství světa osmnáctiletých v Popradu a Spišské Nové Vsi.

V sezóně 2016/2017, kdy stále spadal do kategorie U18, už debutoval mezi seniory. První dospělý start Ondřeje Buchtely připadl na 7. října 2016, kdy krátce vyjel do domácí extraligové bitvy se Zlínem. Do konce ročníku přidal dalších šest startů, přičemž v tom závěrečném na sklonku základní části doma s královéhradeckým Mountfieldem odehrál největší porci minut (13:06).

K historickému postupu do semifinále nejvyšší soutěže na ledě sice nepomohl, ale všech 27 extraligových utkání odehrál v pirátských barvách. Jediné dva body zapsal ve dvou po sobě jdoucích duelech prvního měsíce roku 2019, v jehož polovině chomutovský klub opustil.

Nejprve 20. ledna nastartoval v Karlových Varech obrat skóre, když ve 46. minutě premiérovým gólem v nejvyšší soutěži vyrovnal na 1:1, za což po výhře 3:2 „schytal“ pěnovou sprchu od spoluhráče Bohumila Janka. O dva dny později zapsal ještě asistenci při prohře 2:3 v Plzni.

Další kanadské body mezi tuzemskou elitou už bohužel nepřidá. Ve druhé polovině května 2020 mu totiž lékaři diagnostikovali velice vzácný nádor srdečního svalu. Na sociálních sítích poměrně aktivní Ondra se poté na chvíli odmlčel, ovšem po čase vše vysvětlil. „Není čas litovat se a ptát se, proč zrovna já a ne ten druhej. Je čas prostě a jednoduše bojovat,“ završil své sdělení. Pral se statečně, ale přes obrovskou vlny podpory a pomoci zákeřné chorobě bohužel podlehl. ČEST JEHO PAMÁTCE A UPŘÍMNOST SOUSTRAST RODINĚ I DALŠÍM BLÍZKÝM!