Aktuální zprávy

Odložené zápasy s Lovosicemi musí být sehrány do konce základní části

Napsal 07.01.2022 Klub
C h o m u t o v - Stejně jako na konci listopadu i nyní v úvodu nového kalendářního roku se Piráti s Lovosicemi nestřetnou. V obou případech požádal o odložení duelu soupeř a chomutovský klub mu vyhověl. Během prvního lednového týdne však STK krajské ligy oddíly informovala o nutnosti dohrát všechna odložená utkání do 6. února, což je datum konce základní části.

Rovněž aktuální sezónu komplikuje šíření koronaviru, ovšem momentálně platná opatření dovolují, aby soutěže za splnění daných podmínek pokračovaly. Na přelomu listopadu a prosince to s vyhlášením nouzového stavu a zpřísněním zmíněných podmínek znamenalo komplikaci pro řadu týmů.

Došlo tím pádem k odložení řady duelů krajské ligy, jen Piráti hráli zápasy víceméně podle rozpisu zveřejněného před sezónou. Dlouho nebylo jasné, jak řada odkladů ovlivní celou soutěž. Nyní už je jasno, neboť Sportovně-technická komise Ústeckého hokeje vydala jasné stanovisko.

Všem týmům uložila povinnost dohrát odložená utkání do 6. února, kdy oficiálně končí základní část krajské ligy. V případě, že duel dohrán nebude, dojde ke kontumaci v neprospěch mužstva, které požádalo o odklad jako první.

„Pokud by se oba zápasy s Lovosicemi nedohrály, zvítězili bychom kontumačně, neboť o přeložení žádal v obou případech soupeř,“ vysvětluje Libor Kult. „Samozřejmě bychom nejraději utkání odehráli, ale situaci v kádru Lovosic nemáme šanci ovlivnit, takže musíme čekat na případné návrhy soupeře. Pokud přijde žádost o sehrání duelu v náhradním termínu, rozhodně ji nebudeme nijak blokovat,“ doplňuje tiskový mluvčí Pirátů.

Stanovisko STK zároveň může znamenat, že vedení Ústeckého hokeje počítá s odehráním vyřazovacích bojů. Samozřejmě pokud to vládní opatření proti šíření onemocnění COVID-19 dovolí, neboť svět momentálně straší varianta omikron.

„V případě, že se play-off opravdu uskuteční, mělo by začít o víkendu po skončení základní části,“ uvádí šéf klubové komunikace s tím, že vychází z ročníku 2019/2020, kdy naposledy se play-off krajské ligy v Ústeckém kraji uskutečnilo. „Tehdy byly hracími dny víkend a středa s tím, že k postupu byly nutné dvě výhry,“ uzavírá Libor Kult. Zda se semifinále a finále opravdu uskuteční, ukáží nejbližší dny. Roli bude samozřejmě hrát i vývoj epidemie koronaviru.