Aktuální zprávy

Očekávaný přesun z Kadaně, slovenský útočník Branislav Fábry

23.04.2008 Tisková zpráva
C h o m u t o v - To co se mělo odehrát již na konci ledna letošní roku, tedy příchod slovenského útočníka Branislava Fábryho do Chomutova, se stává aktuálním nyní. Šikovný třiadvacetiletý útočník se k mužstvu připojí od května. Společně s ním také nejlepší střelec uplynulého ročníku juniorské extraligy, kladenský Jakub Valský. O post brankářské dvojky se v Chomutově porve kladenský Lukáš Cikánek. Naopak obránce Ondřej Malínský, který závěr sezóny dohrával v Berouně se rozhodl k odchodu do slovenského Popradu.

Branislav Fábry - očekávaný přesun ze sousední Kadaně

Talentovaný útočník Branislav Fábry je odchovancem bratislavského Slovanu. Na zimní stadion jej přivedl v pěti letech otec. Zde prošel všemi věkovými kategoriemi až do mužského týmu, ve kterém již v sedmnácti letech poprvé hrál nejvyšší slovenskou soutěž. Slovanu zůstal věrný, i když stihl několik startů v nižších soutěžích, kde hostoval hlavně kvůli udržení zápasového rytmu. Byl totiž členem všech slovenských mládežnických výběrů a zúčastnil se i mistrovství světa, proto potřeboval být plně vytížený. S osmnáctkou vybojoval stříbrnou medaili. V roce 2005 byl pozván na kemp Buffala Sabres, kam byl draftován, a tak mu unikl začátek domácí soutěže. Sezónu proto dohrál v prvoligovém Prešově.

V lednu letošního roku měl Fábry namířeno do Chomutova. Tehdejší trenér Vladimír Kýhos ho však do mužstva nakonec nechtěl a tak si chomutovský klub schoval šikovného Slováka do sousední Kadaně. Tam se Fábry osvědčil měrou vrchovatou. Téměř okamžitě patřil k nejlepším hráčům na ledě a během 10ti odehraných utkání si připsal 7 kanadských bodů za 3 branky a 4 asistence. Svými výkony si řekl o místo v chomutovském mužstvu a přípravu na novou sezónu zahájí pod vedením trenéra Pešouta.

Jakub Valský, Lukáš Cikánek - kladenští mladící se v přípravě porvou o místo

Dva mladí hokejisté se během letní přípravy pokusí prosadit do chomutovského mužstva. Nejlepší střelec a druhý nejproduktivnější hráč uplynulého ročníku juniorské extraligy, devatenáctiletý Jakub Valský, má za sebou parádní sezónu v dresu kladenského Rabatu. V 46 zápasech nasbíral 71 bodů za 39 branek a 32 asistencí. Ještě o rok mladší brankář Lukáš Cikánek bude během léta bojovat o post brankářské dvojky, která je vzhledem ke skončení Michala Podolky nyní volná. V případě, že se hráčům nepodaří probojovat se do základní sestavy, začnou sezóny v záložní Kadani.

Ondřej Malínský - odchod do slovenského Popradu

Chomutovský tým nakonec opouští obránce Ondřej Malínský, kterého Severočeši před pár lety koupili z pražské Sparty. Malínský letos od února dohrával sezónu v prvoligovém Berouně a namísto návratu do chomutovské sestavy se rozhodl pro odchod do slovenského Popradu.

Foto: hcorli.cz a Lukáš Bajgar; zdroj: hcorli.cz

×
Dnes v 12:00 | Jun.
HC AZ Havířov 2010
Piráti Chomutov
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Lovosice
Piráti Chomutov