Aktuální zprávy

Obránce Hájek na měsíční hostování, zpátky v týmu je útočník Trochta

Napsal 18.12.2009 David Nováček
C h o m u t o v - Ač byl jeho start avizován již v před posledním utkáním, poprvé po pěti letech oblékne bílomodrý chomutovský dres až zítra na ledě Benátek nad Jizerou. Karlovarský obránce David Hájek pomůže po letech svému mateřskému klubu. A co víc, bude v klubu hostovat, nikoliv působit formou střídavých startů. Do týmu se po měsíčním hostování v Kadani vrací také slovenský útočník Martin Trochta.

Foto: Marek Mikeš (hokejkv.cz).

Devětadvacetiletý chomutovský odchovanec David Hájek se v bílomodré sestavě objevil naposledy před pěti lety, v sezóně 2004/05. Od té doby sice oblékal dres s dominantní modrou barvou, avšak ten patřil extraligovém Kladnu. Před letošní sezónou přestoupil do karlovarské Energie, kde v letošním roce odehrál 25 utkání a získal celkem 6 kanadských bodů. Juniorský mistr světa z roku 2000 nebude v Chomutově působit formou střídavých startů, ale přichází na měsíční hostování. "Ano, David by u nás měl působit formou měsíčního hostování. Samozřejmě, pokud ho Karlovy Vary budou nutně potřebovat, nebudeme a ani nemůžeme jeho návratu zpátky bránit," řekl marketingový manažer klubu David Dinda.

Po měsíčním hostování v Kadani se do kádru Chomutova vrací také slovenský útočník Martin Trochta. Svoji misi v partnerském mužstvu ukončil s bilancí 9 zápasů a 4 vstřelených branek. Mimochodem dvěma góly poslal do kolen právě Chomutov, který Kadaň porazila 5:0. Trochta před svým odchodem odehrál v dresu Chomutova 15 utkání a připsal si 11 kanadských bodů za 3 branky a 8 přesných pihrávek.

Oba hráči by měli být připraveni nastoupit v zítřejším utkání Chomutova v Benátkách nad Jizerou.