Aktuální zprávy

Obránce Brett Palin odcestoval do Kanady. Novou smlouvu s Piráty nepodepíše

03.05.2013 Tisková zpráva
Po dvou letech strávených na severu Čech se s Chomutovem rozloučil kanadský obránce Brett Palin. Ten na své první evropské angažmá přišel na startu sezóny 2011/2012 a hned při své premiéře na starém kontinentu slavil s Piráty postup do nejvyšší soutěže. Po nováčkovském ročníku v extralize se rozhodl neprodloužit v Chomutově smlouvu a vrátit se do Kanady.

137 utkání v dresu Pirátů Chomutov, z toho 55 duelů v nejvyšší soutěži. V součtu 41 kanadských bodů za 14 branek a 27 asistencí, k tomu 182 trestných minut. To je dvouletá bilance kanadského obránce Bretta Palina během evropského působení v České republice. Další starty v dresu Chomutova už Palin nepřidá, odcestoval domů do Kanady a novou smlouvu na severu Čech nepodepíše.

Sportovní manažer a trenér v jedné osobě Jiří Čelanský neskrýval, že měl o služby kanadského obránce zájem i pro následující ročník. „V týmu jsem ho chtěl, smlouvu jsme mu nabídli. Nicméně mi řekl, že chce zůstat v Kanadě,” řekl Čelanský.

„Brettovo rozhodnutí respektujeme. Za klub bych mu touto cestou rád poděkoval, protože pro Piráty odvedl v posledních dvou letech poctivou práci nejen na ledě, ale i v dalších aktivitách,” řekl marketingový ředitel klubu David Dinda.