JUNIOŘI - článek

Obávaný soupeř podlehl našim juniorům

Napsal 05.01.2008 FOE
C h o m u t o v : Páteční odpoledne a večer patřily v chomutovské hale mládežnickému hokeji. Nejprve se utkali domácí dorostenci s americkým dorosteneckým týmem Shattuck St.Mary´s, večer patřil juniorům, kteří nastoupili proti juniorskému výběru stejného klubu. Oba domácí celky byly úspěšné a zvítězily zvýšeným úsilím ve 3. třetině. Americká juniorka v předchozích zápasech porazila pražskou Spartu a prohrála s Slavií. O to víc potěšil výsledek v Chomutově.
HC Klášterec – Shattuck St. Mary´s 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

Branky, nahrávky: 35.Španěl (Kalinovič), 40.Žižka (Kubík), 58.Gába (Koblitz) – 22.Alfieri, 46.Breiner (K.Murphy). Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváků: 250. Střely na branku: 26:32.

HC Klášterec: Štěrba – Kaplan, Saska, Koblitz, Krupka, Všetečka, Žižka, Palubjak – Kadlec, Nguyen, Szakal – Gába, Jáchym, Bečvář – Hofmeister, Kubík, Kolář – Kalinovič, Dudek, Španěl

Shattuck St. Mary´s: Andersen – Montgomery, Kostolansky, Carle, Sinz, Williams, Elser – Steran, Toens, Luck – Alfieri, Murray, Petterson - Etem, Murphy, Nebbon – Nicket, Breiner, Anvietran (jména jsou bez záruky – zápis málo čitelný).

První třetina byla – ze strany domácího mužstva – ustrašená, se znatelným respektem z hostujícího mužstva. Američany předcházela pověst velmi silného výběru Minnesoty, který při svém turné porazil dvakrát Spartu, pouze Slavia je dokázala přesvědčit o kvalitě českého hokeje. Branka nepadla po celou třetinu, hosté měli viditelnou převahu.

Půldruhé minuty po zahájení druhé části se podařilo Alfierimu proniknou domácí obranou a bez zaváhání prostřelil mezeru mezi betony Eddieho. Domácí se začali „probouzet“, občas se dostali i ke střele na americkou branku, ale trvalo to dlouho, než se dočkali odměny. Ve 35. minutě dostal pěkný pas od Kalinoviče Španěl. Už se zdálo, že z akce nic nebude (Špandy už byl v těžkém úhlu), nakonec z toho bylo vyrovnání a to dokonce ve vlastním oslabení. Domácím dostali novou chuť do hry a začali na americkou branku dotírat častěji. Několik šancí si vypracovali, ale bez výsledného efektu. Ten zařídil až Žižka (přihrával Kubík), když doslova se sirénou překonal Andersena a vyvolal velkou radost jak u spoluhráčů, tak u fandů.

Radost vydržela do 46. min., kdy Breiner mezi kruhy převzal přihrávku Murphyho a trefil přesně „víko“, až se zavlnila horní síťka. Vyrovnáno ! Jenže v té době už domácí vytušili, že i takhle silný soupeř je k poražení. Začali tlačit na soupeře a občas se povedlo ho přehrát. V 57. min. je vyloučen Kostolansky, domácí rychle zaujali přesilovkové postavení a vytvořili před Andersenem nepřehlednou situaci,až „dusno“. Dělovku vypálil Koblitz, před brankou ji tečoval Gába a bylo zase veselo. V závěru zbytečně fauluje Žižka, hosté mají výhodu hry 6 proti 4 a dusno je tentokrát před domácí brankou. Štěrba se však správně rozhodl, že už za sebe žádný puk nepustí, slovo dodržel.

Trenér M. Kašpárek utkání zhodnotil jako: „…zatím nejtěžší, s nejsilnějším letošním soupeřem. Ten tým, kdyby hrál naši extraligu, byl by v nejvyšších vrstvách tabulky. Mám radost z výsledku, i z toho, že kluci dokázali vývoj utkání zvrátit a udržet. Pohledný hokej!“