Aktuální zprávy

Nové smlouvy podepsali Skokan, Dlapa i Král, klub uplatnil opci na Kašeho s Hlavou

19.04.2017 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Nejúspěšnější sezóna v novodobé historii místního hokeje je minulostí, kouč Vladimír Růžička avizoval, že chce, aby kádr zůstal co možná nejvíc pohromadě. Stále platné smlouvy mají kapitán Michal Vondrka, brankář Ján Laco nebo útočník Vladimír Růžička, v průběhu základní části Tipsport extraligy podepsali nové kontrakty Ivan Huml, Brett Flemming nebo Marek Tomica. Nyní je jasné, že zůstávají i další hráči. Nové víceleté smlouvy podepsali Dávid Skokan, Ondřej Dlapa a Tomáš Král, po Davidu Kämpfovi klub uplatnil opci také u Nicolase Hlavy a Davida Kašeho.

Útočník Dávid Skokan se v základní části zařadil do šestice hráčů, kteří si připsali dvouciferný počet gólů (10). V Generali play-off jeho výkony ještě vyrostly. Osmadvacetiletý rodák z Popradu vstřelil pět gólů, což ho společně s Ivanem Humlem zařadilo na druhé místo klubových kanonýrů ve vyřazovacích bojích.

Kromě toho přidal slovenský reprezentant dotěrnost, bojovnost, obětavost a spoustu osobních soubojů. Ne nadarmo nosil v semifinále zelenou helmu pro nejlepšího hráče podle Radegast indexu ze všech čtyř postoupivších celků. V celém play-off je bývalý hráč Slovanu Bratislava či pražské Slavie v Radegast indexu zatím na pátém místě za 18 zblokovaných střel a 20 hitů.

Není divu, že výborný bruslař, který dotíral na soupeře, až mu dokázal sebrat puk jako třeba v závěru prostředního dějství postupového čtvrtfinále s Třincem, registroval zájem o své služby i jinde než v Chomutově. „Objevily se nějaké nabídky z české extraligy, ale rozhodl jsem se srdcem,“ říká forvard bojující aktuálně o účast na svém druhém světovém šampionátu.

„Strašně se vážím toho, jak mě tu lidi přijali. Já i rodina jsme tu spokojení a šťastní, cítíme se tu jako doma. Osud i já jsme chtěli, abych tu zůstal. Věřím, že jsem tím potěšil hodně lidí, které jsem tady v Chomutově poznal,“ dodává ještě.

Podobné atributy jako u Dávida Skokana patří také do arzenálu obránce Ondřeje Dlapy. Pětadvacetiletý rodák z Brna se v dlouhodobé části vešel do dvacítky nejobětavějších hráčů celé soutěže, když rozdal 55 bodyčeků a zblokoval 56 střel. V play-off si počínal podobně a zatím je na třinácté pozici.

Důrazný zadák zároveň prokázal, že toho vydrží opravdu hodně. Kromě tvrdých ran, které přijímal i rozdával, nebo bitek, jichž se nebál, když bylo potřeba, ho z play-off nevyřadily ani polámané zuby, kvůli kterým strávil mezi třetím a čtvrtým semifinále hodinu na operačním sále. Ani na vteřinu neuvažoval, že by druhý den nenastoupil. „Kdyby mi jeden zub nevisel jen na nervech, dohrál bych i třetí zápas,“ vyprávěl o den později poté, co odehrál čtvrtý duel s Bílými Tygry s celoobličejovým krytem.

Pod vrcholky Krušných hor bude pokračovat také brankář Tomáš Král, jenž si v jedenácti startech během základní části připsal pět výher, což byl druhý nejvyšší počet z brankářů, kteří kryli záda týmovým jedničkám a tím pádem neměli tolik odchytaných minut.

Uplatněním opce si klub pojistil služby Davida Kaše a Nicolase Hlavy, kteří si vylepšili osobní maxima v základní části. Dvacetiletý David Kaše zaznamenal v dlouhodobé části tři góly a šest asistencí, v play-off pak přidal mladík draftovaný Philadelphií další dvě přesné trefy a čtyři přihrávky. Brzy třiadvacetiletý Nicolas Hlava v dlouhodobé části jednou skóroval stejně jako loni a navíc přidal jednu asistenci. Chomutovský odchovanec pak v závěru ročníku přidal premiérové starty v extraligovém play-off.