Aktuální zprávy

Nové pivo Radegast Temně hořký točili fanouškům Pulpán s Hřebejkem

Napsal 04.12.2013 Jan Thőma
C h o m u t o v - Dne 4. prosinec 2013 proběhla v TARABIN baru na Zahradní ulici akce pořádána pivovarem Radegast s účastí dvou hráčů Pirátů Chomutov. Konkrétně pak se Štěpánem Hřebejkem a Lukášem Pulpánem z akce se ze zdravotních důvodů omluvil Tomáš Divíšek. Celá akce proběhla ku příležitosti představení nového sezónního piva Radegast Temně Hořký Ležák. Celou akci pak moderoval moderátor Lukáš Budai. Tato akce se konala v dalších devíti extraligových městech a postupně přibudou další.

Na začátek celé akce si mohli hosté nechat natočit pivo od jednoho z přítomných hráčů. Samotný výčep piva ze začátku moc nešel Štěpánovi Hřebejkovi, za to Lukáš Pulpán byl jak ve svém živlu a svého spoluhráče popichoval. Hřebejk se ale nenechal zahanbit a v točení se zlepšoval. Jak sám pak přiznal jako zaměstnání by se mu to líbilo, ale přeci jenom zůstane u hokeje.

V rámci této akce byla také pro přítomné fanoušky připravena diskuze s přítomnými hráči. Hned první otázka od jednoho z fanoušků směřovala k Lukášovi Pulpánovi. Otázka se týkala zápasů na Kladně a ve Varech. Fanoušek chválil zápas na Kladně a zeptal se proč se Pirátům nevyvedl důležitý zápas proti Energii. „Těžko říct co se dělo. My to takhle máme bohužel dlouhodobě, že odehrajeme třeba dva dobré zápasy a já nevím jestli pak přijde nějaký uspokojení. Bohužel jsme do zápasu nastoupili tak jak jsme nastoupili, ale pak si myslím, že druhá a třetí třetina byla lepší, ale hokej se hraje 60 minut,” odpovídal Lukáš Pulpán s těžkým srdcem.

Další otázka zněla: „Jestli hrají Piráti na branky a zda je nebaví dávat góly.” Na tuto otázku statečně odpovídal Štěpán Hřebejk. „My hrajeme na branky, to že je nedáváme to je horší,” smutně odpověděl a dodal: „V šatně není nikdo, kdo by nechtěl vyhrávat a střílet góly. My chceme sbírat body ale výkony jsou bohužel takové, že ty body nesbíráme, ale jestli si někdo myslí, že nám v kabině je to jedno tak není.” Ve druhé části se pán ptal hráčů zda sbírají nějaké věci. „Nemám žádnou sběratelskou zálibu, když jsem byl malý sbíral jsem hokejové kartičky.” shodli se oba zúčastnění hráči.

Hráči se ani nevyhnuli přání fanoušků, aby srovnali Jiřího Čelanského a Josefa Turka a v čem je největší změna po příchodu nového trenéra. I při tomto srovnání se oba hráči shodli na stejné věci. „Změna je v trénincích. Tréninky se hlavně změnily v tom, že jsou kratší a intenzivnější. Pan Turek je oproti Jiřímu Čelanskému více výbušný a emotivní na střídačce,” shodují se oba hráči.

Samozřejmě, že přišla i otázka směrem k baráži, na kterou odpověděl Štěpán Hřebejk. „Před námi je ještě 25 zápasů a my musíme udělat vše proto, abychom se do baráže nedostali,” říká odhodlaný Štěpán Hřebejk. V návazné otázce na baráž padla otázka: Jakého soupeře by nejraději potkali v baráži. „Jak mi tady Lukáš Pulpán napovídá. Tak asi Most a Kadaň. Ty by nám možná pomohli,” hořce se usmál Hřebejk.

Po diskuzi mohli všichni zúčastnění vyhrát nějaký z připravených pirátských dárků. Stačilo uhodnout odpověď na dvě otázky, které se týkali jak klubu, tak piva Radegast. Tyto otázky pokládali oba přítomní hráči. Následně v samém závěru akce se mohli fanoušci vyfotit s hráči nebo si od nich nechat podepsat nové hráčské karty pro sezónu 2013/2014.