Aktuální zprávy

„Nedokázali jsme snížit na rozdíl jednoho gólu,“ mrzí Ondřeje Kašeho

Napsal 26.02.2014 Libor Kult
C h o m u t o v - Piráti vyrazili k prvnímu mistrovskému zápasu po olympijské přestávce do Zlína, kde se jim předchozí utkání nepovedlo. Svěřenci Jaroslava Becka padli na Valašsku i tentokrát, ovšem rozdíl ve skóre nebyl tak výrazný jako při poslední návštěvě Zimního stadionu Luďka Čajky. Domácí tým PSG vykročil za vítězstvím, které mu pomůže v boji o přímý postup do čtvrtfinále Česká pojišťovna play-off hned v prvních minutách. „Dostali jsme dva rychlé góly a domácí si náskok udržovali celý zápas,“ ohlíží se Ondřej Kaše s odstupem několika hodin za bitvou 48. kola základní části Tipsport extraligy. „Bohužel se nám nepovedlo se k nim víc přiblížit nebo úplně dotáhnout,“ lituje autor třetí trefy Pirátů.

Chomutovští hokejisté kapitulovali poprvé v čase 2:07, na sklonku páté minuty vedl Zlín už 2:0. „Inkasovali jsme v oslabení po trochu sporném vyloučení, pak se domácí dostali do samostatného úniku,“ popisuje Ondřej Kaše s tím, že přesné důvody nepovedeného vstupu do zápasu nedokáže říct. „Když se po pěti minutách prohrává o dva góly, těžko se do zápasu vrací,“ doplňuje ještě.

Piráti v úvodu prostřední třetiny prohrávali už 0:3 a nebýt postavení útočícího hráče v brankovišti, mohla být ztráta ještě výraznější. Ľuboš Bartečko sice snížil, ovšem domácí poměrně záhy přidali čtvrtý zásah. Po něm však úřadovali Piráti. David Kämpf trefil z trestného střílení tyč, brzy poté snížil Mark Bomersback.

ONDŘEJ KAŠE VE ZLÍNĚ

• během 16 střídání strávil na ledě 12 minut a 22 vteřin
  • ze tří střel jednou skóroval
  • vyhrál jediné buly, na které se postavil

Podobná situace se opakovala také ve třetí části hry za stavu 5:2 pro tým PSG. Ve 47. minutě znovu zvonila tyč zlínské branky, na sklonku padesáté minuty snižoval právě Ondřej Kaše. Nikdo neví, jak by se zápas vyvíjel, kdyby místo tyčí Piráti skórovali, ovšem možná by došlo na zajímavou zápletku. „Mohli jsme dvakrát snížit na rozdíl jediného gólu, ale bohužel jsme se v těch důležitých chvílích netrefili,“ uvádí mladý útočník.

Za jeden z klíčových faktorů označuje osmnáctiletý rodák z Kadaně početní výhody. Valaši sice využili jen o jednu víc než Piráti, ale výhodu jednoho nebo dvou mužů v poli proměnili ve dvou případech v gól, když vedli dvoubrankovým rozdílem. Díky tomu odskočili Pirátům na rozdíl tří tref. „Zlín si hodně pomohl využitými přesilovkami, navíc jejich mužstvo je ve větší pohodě,“ konstatuje Ondřej Kaše.

Ten zaznamenal čtvrtý gól v sezóně a prosadil opět po dvou extraligových soubojích. „Mám radost, že jsem se trefil, ale bylo by lepší, kdybychom konečně vyhráli,“ staví úspěch týmu nad osobní statistiky. „Pomohlo mi, že jsem si ve třech skvělých zápasech za juniory zvedl sebevědomí,“ připomíná, že se udržoval v zápasovém rytmu díky nadstavbě Noen extraligy juniorů.

Piráti prodloužili ve Zlíně sérii porážek na 21 po sobě jdoucích utkání, čímž znovu posunuli nelichotivý rekord nejvyšší soutěže. „Abych pravdu řekl, nepočítám, kolikrát za sebou jsme prohráli. Soustředíme se na to, abychom se co nejlépe nachystali na baráž,“ reaguje Ondřej Kaše, který jedním dechem přiznává, že sleduje rozjíždějící se vyřazovací boje první ligy. „Podívám se, jak zápasy dopadly, ale nesedím u online přenosů. Všichni víme, že nás čeká těžká zkouška,“ uzavírá.