Mladežnický hokej

Národní týmy doplněny o další Piráty. Ukázali se Kulich, Malant i Vrhelová

Napsala 02.09.2019 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - V letních měsících týmy nezahálely ani na reprezentačních akcích, kam byla nominována řádka Pirátů. Už tradičně ve dvacítce nechyběl Jakub Lauko, osmnáctku doprovodil Michal Gut nebo Stanislav Vrhel a v nejmladším národním týmu se ukázal Jiří Kulich a Lukáš Malant. Ženské pohlaví reprezentovaly Lucie Gruntová a Adéla Vrhelová.

Reprezentace do dvaceti let

Dvacítka začala kempem v Jihlavě už v polovině června, kam trenéři Jakuba Lauka nenominovali, aby si stihl odpočinou po dlouhé sezóně zakončené Memorial Cupem. Ke dvěma přátelským duelům proti stejně starým Finům a Švýcarům už v nominaci figuroval, jenomže byl omluven organizací Boston Bruins kvůli ne úplně stoprocentnímu zdravotnímu stavu kolene.

Zatím nejlépe obsazenou akci odehrála nová reprezentace do dvaceti let v Rusku, kde vyzvala domácí sbornou, opět Finsko a zemi Tre Kronor. Lauko si během tří utkání připsal dvě asistence, kterými pomohl výběru Václava Varadi ke stříbru.

Rusko – Česká republika 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Česká republika – Finsko 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Česká republika – Švédsko 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)

Foto: en.fhr.ru
Foto: en.fhr.ru.

Reprezentace do osmnácti let

Na úvodní akci osmnáctky do Rokycan vyrazili čerstvý expirát Michal Gut a mladíček zářící v přípravě na Chance ligu Stanislav Vrhel. V náhradnících figuroval i Josef Koláček.

Na následující dva srazy už putoval jenom Gut. Ve Švýcarsku během dvou utkání proti domácím zapsal do statistik gól a dvě asistence, čímž se podílel na dvou jasných výhrách.

Švýcarsko – Česká republika 1:5 (1:1, 0:2, 0:2) a 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Dosud největší turnaj napříč mládežnickým reprezentačním spektrem se odehrál v Břeclavi, kam se sjela světová špička na Hlinka Gretzky Cup a s ní i chomutovský zástupce Gut.

V přípravě osmnáctka porazila 3:1 Spojené státy americké, pak už se ale svěřencům Karla Berana tolik nedařilo. Výhra po nájezdech a dvě prohry v základní skupině je odsoudily na třetí příčku v tabulce a boj o páté místo, které proti USA uhájili v nastaveném čase. Michal Gut ve čtyřech duelech vstřelil tři góly a přidal asistenci. 

Základní skupina
Česká republika – Švýcarsko 4:3 po nájezdech (2:1, 0:2, 1:0 – 0:0)
Česká republika – Finsko 1:5 (0:1, 0:4, 1:0)
Česká republika – Kanada 1:7 (0:2, 0:2, 1:3)

O páté místo
Česká republika – USA 4:3 v prodloužení (2:0, 0:1, 1:2 – 1:0)

Reprezentace do šestnácti let

Nejvíce akcí absolvoval nejmladší národní tým, který během června a července stihl tři kempy. V Třemošné okusili led pod vedením reprezentačních trenérů brankář Lukáš Malant a útočník Jiří Kulich, který byl povolán z náhradníků i do Břeclavi.

Právě od kempu na jihu Moravy se odvíjela i nominace na první zápasy do Finska, kde šestnáctka narazila na stejně starý výběr domácích. Chomutovský mladík navázal na dobré výkony z místní mládeže a vstřelil svůj premiérový gól v nejcennějším dresu.

Finsko – Česká republika 2 × 5:4 po prodloužení

Oba dva zmínění – Jiří Kulich a Lukáš Malant – si vysloužili místo v sestavě i pro prvním větší turnaj Wolfgang Rud Cup v Salcburku. Národní tým po prohře se Slovenskem i Ruskem byl odsouzen pouze k boji o třetí příčku, kterou uhájil proti Salcburku.

Malant dostal v Rakousku mezi třemi tyčemi dva zápasy – jednou inkasoval sedmičku od Ruska a na závěr turnaje vychytal Red Bull. Kulich se na dvou jedenáctigólových kanonádách proti domácím podílel dvěma zásahy a asistencí.

Základní skupina
Česká republika – Slovensko 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Česká republika – Rusko 2:7 (1:1, 1:1, 0:5)
EC Red Bull Salcburk – Česká republika 1:11 (0:5, 1:1, 0:5)

O třetí místo
Česká republika – EC Red Bull Salcburk 11:1 (3:0, 5:1, 3:0)

Reprezentace žen do šestnácti a osmnácti let

Své reprezentační akce měly i ženy do šestnácti a osmnácti let, kam patří už tradičně Lucie Gruntová. Ta prošla v rámci šestnáctky všechny domácí kempy a vyrazila s osmnáctkou na Turnaj čtyř zemí v Jihlavě, kde oslavila s týmem stříbrné medaile.

Česká republika – Finsko 3:2 po prodloužení (2:1, 0:0, 0:1 – 1:0)
Švédsko – Česká republika 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Česká republika – Rusko 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)

Svou první zkušenost s národním týmem si odbyla Adéle Vrhelová, která vyrazila s nejmladším výběrem na kemp do Příbrami.


Foto: Karel Švec, Český hokej.

TOP a zbylé neoznačené fotografie: Ronald Hansel, Juniorský hokej.