Rozhovory

„Na sezónu se těším, protože bych měl být hodně vytížený,“ culí se Dominik Tejnor

Napsal 24.06.2013 Libor Kult
C h o m u t o v - Patří do skupiny hráčů, kteří mohou díky novému pravidlu o nasazování mladých talentů dostat prostor v extraligovém kádru Pirátů Chomutov. Obránce Dominik Tejnor patřil v posledních dvou letech k oporám mládežnických výběrů, v minulém ročníku pak poprvé naskočil i do seniorského hokeje. Následně se dozvěděl, že absolvuje letní přípravu na suchu s chomutovským áčkem pod vedením Jiřího Čelanského, což mu pochopitelně udělalo velkou radost. „Potěšilo mě, že mě trenéři zařadili do přípravy jako prvního, protože v Kadani čekají na příležitost další kluci,“ děkuje na dálku.

„Pokud budu dělat chyby nebo nesplním očekávání trenérů, nahradí mě někdo jiný,“ uvědomuje si. „Doufám, že se nic takového nestane a zůstanu v týmu co nejdéle, abych se mohl prát o své místo v extraligové sestavě,“ přeje si následně.

Devatenáctiletý rodák z Prahy, jenž bydlí v Berouně podobně jako například Karel Hromas, začal o možnosti hrát mezi tuzemskou elitou přemýšlet podobně jako drtivá většina ostatních mladíků v momentě, kdy byly definitivně schváleny povinné kvóty pro mladíky.

„Doufal jsem, že by po mně trenéři mohli sáhnout. Teď jsem rád, že šance přišla,“ kvituje Dominik Tejnor. „Obecně se dá říct, že pro nás mladé kluky je nové pravidlo výhoda,“ nepřekvapuje dalším hodnocením kroku, pro nějž se rozhodl Český svaz ledního hokeje.

Dominik Tejnor v souboji s jedním z finských protihráčů v barvách reprezentační devatenáctky
(Foto: www.cslh.cz)

Mladí hokejisté získali tím pádem mnohem větší motivaci. „Myslím, že jsem si přidával ještě víc než do té doby a držím se toho dál. Makám a dřu jako pes, abych si extraligu vybojoval a zasloužil,“ hlásí odhodlaně s tím, že dobře ví, že místo nemá rozhodně předplacené a jasné na celý ročník.

Dominik Tejnor zažívá v období mezi dvěma sezónami řadu premiér. Tou nejzásadnější byl vstup do kabiny seniorského týmu. „Měl jsem smíšené pocity a byl trochu nervózní, protože jsem se trochu bál, jak mě kluci vezmou,“ popisuje chvění před úvodním setkáním s parťáky, s nimiž nyní tráví spoustu času. „Kluci mě přijali výborně,“ pochvaluje si.

Přestože v předchozí sezóně zaznamenal prvních deset startů v seniorském hokeji, když vypomohl partnerské Kadani v základní části první ligy, vůbec poprvé se autor dvou gólů a osmi asistencí v základní části Noen extraligy juniorů chystá na nový ročník se seniorským týmem. „Zatím všechno zvládám,“ reaguje s určitou dávkou hrdosti v hlase.

Jedním dechem pak Dominik Tejnor srovnává aktuální zážitky s těmi, které si pamatuje z mládežnických kategorií. „Třeba v posilovně jsem rozdělení na těžší a lehčí váhy. V juniorech se hodně běhá, cviky jsou lehké a dynamicky zaměřené. Tady je příprava silovější,“ přidává několik detailů.

Chtěl bych na mistrovství světa dvacítek

Se třemi finálními přihrávkami nejproduktivnější Pirát v play-off juniorské Noen extraligy připouští, že v případě pokračujícího boje o sestavu by mohl čerpat z toho, co si vyzkoušel v Kadani. „Loni jsem se oťukal, takže tak nějak tuším, co můžu od seniorského hokeje čekat,“ vypálí bez váhání.

„Doufám, že dostanu co nejvíc prostoru v Chomutově. Kdyby se to nepovedlo, tak bych rád hrál co nejvíc v Kadani,“ naznačuje, že první liga pro něj znamená stejnou motivaci jako nejvyšší soutěž. „Na sezónu se opravdu moc těším, protože myslím, že budu hodně vytížený. Můžu hrát ještě za juniorku, takže variant je dost,“ nepřímo potvrzuje, že hráči raději nastupují k zápasům, než aby trénovali.

„Je mi jasné, že trenéři mě budou přehazovat podle toho, jak moc budu v daném týmu hrát,“ konstatuje Dominik Tejnor smířeně. „Je super, že to nikam nemám daleko. Potřebuju se vyhrát, protože jsem mladý. Zkušenosti získám jen v zápasech,“ doplňuje ještě.

V národním týmu do devatenácti let odehrál Dominik Tejnor v minulé sezóně sedm utkání, aniž by skóroval nebo bodoval
(Foto: www.cslh.cz)

Kromě bojů o sestavu Pirátů dostal Dominik Tejnor pozvánku na první kempu dvacítky a devatenáctky, jenže se musel omluvit. „Měl jsem závěrečné zkoušky ve škole a chtěl jsem ji dodělat,“ vysvětluje, proč na soustředění obránců a brankářů chyběl. „Dělám obor kuchař/číšník jako táta. Měl jsem to tak trochu dané,“ směje se s tím, že je přesvědčený, že šanci ještě dostane.

„Věřím, že reprezentační trenéři chápou, proč jsem se omluvil. Navíc jsem to konzultoval s víc lidmi,“ říká Dominik Tejnor, který musel během období, kdy hodně pršelo pomáhat v podniku svého otce v Berouně.

„Bydlíme na kopci, takže jsme v pohodě,“ ujišťuje. „Ale táta má hotel v místech, kde byl zatopený sklep. Sledoval jsem situaci v televizi, volal si s mamkou, takže jsem měl přehled. Na náměstí se voda naštěstí nedostala jako v roce 2002. Víkend potom jsem taťkovi pomáhal uklízet,“ přibližuje Dominik Tejnor.

Ten by se jednou rád vyrovnal hře svého vzoru asi jako každý hokejista, kterého hokej baví. „Od malička se mi líbí Tomáš Kaberle, kterého jsem vídal přímo v Kladně. Taky jsem hodně sledoval sestřihy NHL a Tomášovi akce na youtube,“ líčí mladík, který na sever Čech přišel před dvěma roky z právě Kladna. „Líbí se mi, jak podporuje útok. Rád bych hrál podobně,“ uzavírá Dominik Tejnor.