Mladežnický hokej

Mládežnické týmy mají jasno o trenérech, u akademie nově dva asistenti

Napsal 29.04.2021 Klub
C h o m u t o v - Jedna z nejpodivnějších sezón, která byla pro A-tým nejkratší v historii klubu, je minulostí. Všichni věří a doufají, že nadcházející hokejový ročník proběhne už standardně. Postupně se na něj chystají v rámci platných vládních opatření proti šíření koronaviru všechna mládežnická družstva Pirátů, jež už nyní ví, kdo se postaví na jejich střídačky.

V rámci všech pozic se objevují nová jména spojená i s A-týmem, ovšem jinak došlo jen k dílčím úpravám. Drtivá většina hlavních trenérů zůstává, pouze u sedmé a deváté třídy vystřídá Vladimír Petrovka dosavadního kouče Petra Martínka.

Novinku představuje počet asistentů u obou týmů akademie, který se srovná. Šéfem juniorské střídačky zůstává Petr Jíra, jemuž budou nově pomáhat Petr Martínek a Jan Minčák. Dorost budou mít v gesci i nadále Kamil Koláček s Angelem Krstevem, k nimž se přidá Vladimír Petrovka.

Poslední jmenovaný povede dva již zmíněné žákovské týmy s Jiřím Gombárem. Osmou a šestou třídu budou mít na starost David Sedláček s asistentem Martinem Novákem, u mladšího z obou týmů bude působit ještě Kamil Koláček.

Jan Minčák se posune s dosavadní čtvrtou třídou, takže bude hlavním trenérem páté třídy, ale zároveň zůstane i u nové čtvrté třídy. U obou mužstev mu bude pomáhat Martin Ťupa. Výraznější vytížení čerstvého držitele nejvyšší české trenérské licence vyvolá změnu u základny, jejímž šéfem bude nově Milan Babka, který povede rovněž třetí třídu. Hlavním koučem druhé třídy bude Libor Dudek.

Novým kondičním trenérem akademie se stává Jakub Chrpa, Josef Rindoš bude mít nově na starost rozvoj dovedností, neboť kromě působení v A-týmu bude klubovým skills koučem. Naopak klub bude muset najít nového kustoda akademie, neboť Roman Lauko po letech opouští Piráty.

„Ještě řešíme jednoho trenéra brankářů k Radku Svobodovi. Jakmile bude dohoda podepsána, jméno zveřejníme,“ říká sportovní ředitel mládeže Petr Jíra, který se svými spolupracovníky vyhlíží možnost vyjet na led. „Začneme hned, jak to půjde, a budeme na ledě v podstatě nonstop, abychom klukům nahradili zameškaný led,“ doplňuje.

KOMPLETNÍ TRENÉRSKÉ OBSAZENÍ MLÁDEŽE