Aktuální zprávy

„Lidé snad vytvoří atmosféru, která nás všechny pohltí,“ věří Zdeněk Ondřej

Napsal 22.02.2012 Jan Hošic
C h o m u t o v - Chomutovské Piráty čekal poslední letošní zápas v základní části, ve které skončili na druhém místě. Poslední utkání však mělo pro oba zúčastněné zcela jiný náboj. Zatím co domácím již nešlo o nic, hosté hráli prakticky o vše a my jsme zpovídali Zdeňka Ondřeje.

Poslední zápas v základní části. Jak těžké je najít motivaci na utkání ve kterém vám již o nic nejde?

Samozřejmě víme, že se už musíme připravit na play off a snažili jsme se hrát především dobře ze zadu. Sice se nám to tolik nedařilo a utkání nemělo lehkost, kterou by jsme chtěli. O to více jsme se však museli soustředit, aby jsme utkání vybojovali. Vítězství je cennější také díky tomu, že jsme prohrávali o dvě branky a nakonec jsme zvítězili. Taková výhra nám dodá energický impuls, zvedneme se a budeme si více věřit proti každému soupeři, který nás bude čekat.

Výhra v posledním utkáním před play off tedy může mít pozitivní vliv na vaše sebevědomí?

Samozřejmě. Máme kvalitní mužstvo a sebevědomí být musíme. Ale zápasy v závěru sezóny jako třeba proti Písku jsou náročné a v uvozovkách také díky tomu, že už nám v podstatě o nic nešlo. My je prostě odehrát musíme, ale důležité je především připravit se na to, co nás teprve čeká.

Soupeř byl naopak v opačné pozici než vy. Jak moc šlo na hře Písku znát, že bojuje o vstupenku do vyřazovacích bojů?

Ano. Písek hrál velmi dobře. Navíc teď mají v poslední době celkově velmi dobré výsledky. Utkání bylo bruslařky dost náročné a soupeř hrál velice urputně. Nebojím se říct, že zápas měl parametry play off.

Utkání bylo dlouho vyrovnané a zdálo se, že může rozhodnout jediná branka. Nakonec rozuzlení přišlo až v samostatných nájezdech, ovšem co bylo pro zápas nejpodstatnější?

Důležité bylo, že jsme se za stavu 2:0 pro hosty nesesypali a za pár minut jsme dokázali skóre zápasu vyrovnat. Navíc branka na 2:2 padla pár minut před koncem a ještě k tomu v oslabení.

Jinak tedy konec základní části. Jak by jste ji z vašeho pohledu zhodnotil? Druhé místo není špatné, avšak nejste přeci jen zklamání, že do vyřazovací části nejdete jako vítězi z prvního místa?

Samozřejmě by nás hřálo více, kdyby jsme skončili první. Teď už však nemá cenu koukat na to, jestli jsme mohli skončit o stupeň lépe nebo hůře. Jsme prostě druzí a z toho je třeba vycházet. Podstatné je koukat dopředu.

Některé z posledních utkání se vám bohužel moc nepovedli viz. Beroun, Třebíč nebo také Písek. Mohou se tyto zápasy nějakým způsobem podepsat na vaší psychice?

Neřekl bych. Play off je totiž jiná soutěž a přijde také jiná návštěva. Lidé nás podpoří a snad vytvoří takovou atmosféru, která nás všechny pohltí. My na oplátku budeme předvádět dobrý hokej podložen kvalitní a tvrdou hrou, který doufám přinese úspěch.

Když už jste zmínil návštěvu, tak jak se vám vůbec líbila docházka fanoušků během základní části?

Samozřejmě je tu velký stadion a nemůžu říci, že je vždy plno. Ale na druhou stranu hraje se tady druhá nejvyšší liga a my musíme být vděční za to, v jakém počtu nás lidé chodili po celou dobu podporovat. Budeme se těšit kolik jich přijde fandit na play off.

Sledovali jste kdo by na vás ve čtvrtfinále mohl čekat? Přáli by jste si nějakého konkrétního soupeře?

Na tohle my se nesmíme koukat a musíme hrát od zápasu k zápasu. Tohle jsme vážně nesledovali a kdo přijde, tak prostě přijde. Teď jdeme na Havlíčkův Brod a asi to tak mělo být.

Jaká je vůbec před play off v týmu nálada? Přeci jen do něj vstupujete s jasným cílem, kterým je vítězství a následná baráž ne?

Ano. Cíl je jasně daný. Tak to bylo víceméně již před sezónou a na tom se samozřejmě nemění nic ani teď. My musíme zabrat a dosáhnout ho.

Letos se play off první ligy hraje bez předkola a čtvrtfinále začíná už v pondělí. Jsou čtyři dny na regeneraci málo nebo je naopak pro vás lepší, že vás nečeká dlouhá pauza?

Je to pro všechny stejné. Je pravda, že týmy, které by hrály předkolo by byly trochu ve výhodě. Teď ale všichni stejně skončili a také stejně začnou. My se na to musíme pořádně připravit a v prvních dvou utkáních využít domácího prostředí.

Je ještě nějaká věc na kterou se v následujících pár dnech v tréninku zaměříte, aby jste ji do play off dopilovali?

Teď už spíše půjde jen o technické prvky, které budou trenéři vnést do naší hry. Tak že spíše speciální věci do herního systému a jinak musíme prodat vše, co jsme během sezóny natrénovali.