Aktuální zprávy

Kubinčák podepsal s Piráty novou smlouvu, v týmu pokračuje také Hromas

28.05.2013 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Po skončení skupiny o udržení v Tipsport extralize se začal rýsovat kádr Pirátů pro nadcházející ročník nejvyšší soutěže. V aktuálním složení mužstva zůstávalo několik otazníků, které jsou nyní vyřešeny. Útočníci Vojtěch Kubinčák i Karel Hromas nadále zůstávají Piráty, Jiří Veber se definitivně stal součástí realizačního týmu.

Zkušenějším z dvojice forvadů je Vojtěch Kubinčák, který přišel do Chomutova koncem ledna letošního kalendářního roku ze sousedního Litvínova a v dresu Pirátů odehrál 28 utkání základní části, skupiny o umístění a skupiny o udržení.

Novým spolupracovníkem Jiřího Čelanského se stal Jiří Veber

Během této doby čtyřiatřicetiletý hráč třikrát skóroval a přidal šestnáct asistencí. Zdařile tak navázal na jediné vystoupení v chomutovských barvách, jež si připsal během sezóny 1999/2000 ještě v první lize.

Nyní bude mít Vojtěch Kubinčák možnost potvrdit povedené výkony i v nadcházejícím ročníku. „Dohodli jsme na roční smlouvě s roční opcí,“ prozrazuje Jiří Čelanský, trenér a sportovní manažer v jedné osobě.

Třetí sezónu v organizaci Pirátů pak přidá Karel Hromas, který doposud naskočil v barvách Chomutova do 139 utkání, v nichž zaznamenal dvacet přesných zásahů a čtrnáct finálních přihrávek. „Karel Hromas podepsal dvoucestnou smlouvu s tím, že přípravu absolvuje s námi v Chomutově,“ upřesňuje Jiří Čelanský.

Nový kontrakt stvrdil svým podpisem také obránce Jaroslav Mrázek. Sedmadvacetiletý rodák z Milevska naskočil za dvě sezóny v Chomutově do 137 utkání, v nichž osmkrát skóroval a přidal 17 asistencí. „Nová smlouva platí na rok s roční opcí,“ upřesňuje Jiří Čelanský.

Už před časem bylo potvrzeno, že součástí realizačního týmu bude v příští sezóně trenér brankářů Josef Dušek, nyní se jedním z asistentů s definitivní platností stává Jiří Veber. Někdejší vynikající obránce a mistr světa z roku 1996 se k Pirátům přesouvá ze svazu, kde vedl mládežnické reprezentační výběry.