Aktuální zprávy

Kapitán Tomica zůstává Pirátem, novou smlouvu podepsal také Jakub Chrpa

20.07.2019 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Drtivá většina loňského základního kádru už mužstvo opustila, někteří hráči však budou bílomodrý chomutovský dres oblékat i nadále. Na pokračování spolupráce se domluvili loňský kapitán Marek Tomica i místní odchovanec Jakub Chrpa.

Osmatřicetiletý křídelník Marek Tomica bude opět patřit k nejzkušenějším členům pirátské družiny, v jejíchž barvách v předchozím ročníku odehrál tisící duel v Tipsport extralize. Třebíčský rodák přidá pod vrcholky Krušných hor pátou sezónu. V předchozích čtyřech zapsal 217 startů, v nichž dvaadvacetkrát skóroval a přidal 38 asistencí.

Dvojnásobný juniorský mistr Jakub Chrpa zatím naskočil v A-týmu mateřského klubu do padesáti mistrovských duelů, ve kterých zapsal dvanáct kanadských bodů za pět gólů a sedm přesných přihrávek.

Součástí mužstva budou také další dva odchovanci, kteří mají platné smlouvy a v minulém ročníku debutovali v seniorském týmu. Jedná se o Matyáše Svobodu, jenž v základní části a play-out nejvyšší soutěži stihl tři přihrávky, a Jana Svobodu, jenž na první chomutovský bod stále čeká.

V brankovišti bude mít trenér Štrba i nadále k dispozici mladého Dominika Pavláta, o šanci mezi třemi tyčemi se bude prát také jeho o rok mladší parťák z loňské juniorky Richard Běhula. V defenzivě by měl tvrdit muziku mimo jiné Lukáš Blaha, o další seniorské zkušenosti budou bojovat Jakubové Štochl se Šuráněm i další mladíci, kteří naskočili za A-tým v období, kdy kabinu postihla salmonelóza.

×
Dnes v 12:00 | Jun.
HC AZ Havířov 2010
Piráti Chomutov
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Lovosice
Piráti Chomutov