Aktuální zprávy

KLH Chomutov prověří prvoligové, extraligové i zahraniční týmy

Napsal 13.06.2011 Jakub Novák
Pětadvacátého července začíná pro chomutovské hráče ta příjemnější část z letní přípravy na další hokejový ročník. Po dlouhé době zase obují brusle a vydají se směr ledová plocha. Určitě to pro ně bude zážitek, protože na nové ledové ploše ještě v bruslích nestáli a suchá dřina už bude dostačující. Koncem července tedy začnou tréninky na ledu, ale od začátku srpna se dočkají i přípravných zápasů a zhruba v polovině srpna je čeká také turnaj s mezinárodní účastí ve Zvolenu.

Na ledové ploše tedy bude po menší pauze opět led a hráči okusí první zápasový zápřah. Začátek měsíce srpna bude ve znamení dvou přátelských zápasů na domácí půdě. Jako první se na chomutovském ledě představí nedaleký extraligový celek HC Energie Karlovy Vary. Tento duel se odehraje 2. 8. 2011. Za Energii nastoupí pro chomutovské fanoušky velmi známí - Lukáš Mensator, Rastislav Dej, Pavel Kuběna nebo třeba hvězdy karlovarského hokeje Lukáš Pech a Petr Kumstát. Chomutovští borci se představí také na ledě v Karlových Varech. KV aréna je přivítá 23. 8. 2011 a duel začne v 18:00.

Druhé přípravné utkání se odehraje opět na domácím hřišti. Novou chomutovskou arénu se přijedou pokusit vyloupit hráči HC Sparta Praha. Utkání se odehraje 4. 8. 2011 a diváci ho budou moci shlédnout od sedmnácti hodin. Minulá sezóna se Pražanům příliš nepovedla a nakonec bojovali ve skupině o udržení. Je tu ale nová sezóna a na chomutovském ledě se představí hráči jako Michal Broš, Peter Jánský, Petr Ton nebo třeba bratři Rachůnkové.

Následuje několikadenní zápasová pauza a hokejisté KLH Chomutov zamíří na Slovensko. Čeká je tam mezinárodně obsazený turnaj ve Zvolenu. Memoriál Pavla Zábojníka začíná 11. 8. 2011 bude trvat tři dny, tzn. do 13. 8. 2011. Třináctý ročník memoriálu má celkem čtyři účastníky a hraje se systémem každý s každým. Ve Zvolenu se představí domácí hostitelský klub HKM Zvolen. Dále ukrajinský klub Sokol Kyjev, slovinský účastník Erste Bank EHL Olimpija Ljubljana a KLH Chomutov.

Po návratu ze Slovenska čeká chomutovské hokejisty další domácí utkání a to hned 16. 8. 2011. Do chomutovské arény přijede sousední HC Benzina Litvínov. Severočeský klub se v minulém ročníku TELH dostal až do čtvrtfinále, kde ho v šestém zápase vyřadil třinecký tým. V kádru Benziny najdeme také několik známých a slavných jmen, jako například Viktor Hübl, Martin Ručínský nebo loňský objev gólman Martin Volke. Chomutovští se vydají na oplátku i do Litvínova, kde vyjedou na led 8. 9. 2011 od 17:30.

Přibližně v polovině srpna do chomutovského svatostánku zamíří i první prvoligový mančaft. Konkrétně to bude tým HC Berounští Medvědi. V minulém ročníku první ligy nasbírali Medvědi ve čtyřiačtyřiceti zápasech sedmapadesát bodů a obsadili tak třinácté místo. V tomto týmu si určitě každý pamatuje Jaroslava Nedvěda, který bude za Beroun nastupovat i v sezóně 2011/12. Krom hráčské pozice v týmu bude tento obránce i výkonným ředitelem klubu. Medvědi také změnili složení realizačního týmu. Dosavadní hlavní kouč Richard Žemlička odešel do Sparty Praha, jeho asistent Jiří Doležal se posunul do pozice prvního muže střídačky. Asistentem bude nově Miloš Pecka. Chomutovští hráči si zahrají také na berounském ledě a to 30. 8. 2011.

Začátek září bude ve znamení duelů dvou spolupracujících klubů. Do Chomutova přijedou hráči SK Kadaň. Zápas se uskuteční 1. 9. 2011 od 17:00. Utkání bude mít určitě velký náboj, protože se většina hráčů z obou celků dobře zná. Chomutovské publikum se může těšit například na oblíbence Zdeňka Skořepu nebo naše juniory – Richarda Pinku, Romana Chloubu, Františka Málu a Josefa Ptáčníka. Černožlutý dres ale obléknou i další známá jména – Jakub Trefný, Josef Revay, Stanislav Mikšovic, Jiří Charousek, Václav Eiselt nebo třeba Ladislav Boušek. V polovině května se někteří hráči přestěhovali na letní přípravu do Chomutova - Jakub Mužík, Tomáš Schmidt, Jaroslav Hafenrichter a Martin Mazanec. Odvetný duel v Kadani se odehraje 6. 9. 2011.

Chomutov tedy v přípravě narazí na extraligové celky. Prověří ho ale i prvoligový Beroun a Kadaň. Na Slovensku potom porovnají svěřenci Václava Sýkory své síly i se zahraničím rivaly.

Ucelený seznam přípravných zápasů naleznete v sekci zápasy. O případných změnách v přípravných utkáních budete včas informování prostřednictvím klubového webu klhchomutov.cz.

×
Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary
Piráti Chomutov
×
Dnes v 17:15 | Dor.
HC Sparta Praha
Piráti Chomutov