JUNIOŘI - článek

Juniorka jde do boje! Zatím bez vůdčí osobnosti, ale s důrazem na vyrovnané lajny

Napsal 05.09.2019 David Panuška
C h o m u t o v - První zářijový pátek nabídne pirátskému mužstvu start nového ročníku, kde Piráti obhajují nepopulární bramborové medaile, které ovšem měli nádech zlata. Chomutovské družstvo opustily největší hvězdy, celek Jaroslava Becka tak bude sázet na týmovost a hru na čtyři vyrovnané formace.

Juniorka doznává výrazné oslabení, hrát chce více jako tým

Poslední juniorský tým se dostal po šílené sezóně až do semifinále, kde nestačil na později mistrovský Třinec. Hlavní stavebními kameny mužstva byli brankář Dominik Pavlát či útočníci Kryštof Ouřada, Petr Chlán a Stanislav Vrhel. První a poslední jmenovaný budou spíše nastupovat v A-týmu Pirátů, Dominik Pavlát navíc věkem překročil hranici juniora. Ouřada s Chlánem posílili tým Prostějova, do Ameriky odešel Michal Gut. Mužstvo opustili i obránci Jakub Váchal, Daniel Mikulec či Jiří Beneš.

Brankoviště bylo posíleno o Matyáše Bajgara (Karlovy Vary) a Hynka Petržílku (Litoměřice). Jedničkou by měl být Richard Běhula. Obranu posílil Jakub Ludvík (Žďár nad Sázavou), většina obrany se pak vrátila z Kadaně. Více změn čítá útok. Do kádru přibyli Martin Berčík (Karlovy Vary), Miroslav Dani (Sparta), Michal Janeček (Havířov) nebo Libor Švec (Havlíčkův Brod). Z Ameriky se vrátil Jakub Veselý, tahouny by pak měli býti Tomáš Koblížek či Josef Koláček.

Příprava nabídla deset utkání, více jak polovina skončila vítězně

Piráti před startem nového ročníku, v němž se na startu bude hrát O pohár DHL, sehráli celkem deset duelů a ze šesti z nich vzešli vítězně. Poradili si s Libercem (5:2), Energií (5:2), Mladou Boleslaví (4:3p.), německým Mannheimem (3:1) či norským Lillehammerem (2:0). Na závěr přípravných duelů Severočeši přetlačili Mountfield (3:1). Ve venkovních odvetách prohráli s Energií (0:6) a Libercem (3:5). Na poháru hejtmanky karlovarského kraje Piráti nestačili na německý Kolín nad Rýnem (3:7). Jediné prohrané domácí utkání tým Jaroslava Becka absolvoval s Plzní (1:2).

Trenér Jaroslav Beck o přípravě: „Odehráli jsme deset utkání, šest vyhráli a čtyři prohráli. Vypadá to optimisticky, ale skutečnost mi říká, že to tak úplně není. Pokud to takhle půjde v soutěži, bude to bezvadné, ale nesmíme se přípravou nechat ukolébat.“

    Současný kádr juniorky

    Brankáři: Richard Běhula, Matyáš Bajgar, Hynek Petržílka.

    Obránci: Dominik Ferbas, Tomáš Holec, Tomáš Jungvirt, Jakub Ludvík, Jan Matějka, David Petrásek, Vít Seemann, Jakub Šuráň, Dominik Vaněk, Denis Zeman, Jakub Štochl.

    Útočníci: Lukáš Benda, Martin Berčík, Miroslav Dani, Luboš Dospěl, Michal Janeček, Jakub Jaroš, Tomáš Koblížek, Josef Koláček, Peter Lobodowski, Patrick Pech, Jan Prokop, Libor Švec, Jakub Veselý, Stanislav Vrhel.

Těžký start v Praze, doma proti Východočechům

Letošní soutěž se po rozhodnutí soudu začne pod názvem O pohár DHL a nabídne dvojzápasy podle polohy jednotlivých týmů. V praxi to znamená, že Piráti začínají dvojutkáním v Praze, kde hrají nejdříve se Slavii, což bude repríza památného čtvrtfinále z března tohoto roku, a den poté se Spartou. Na domácí duely se půjde o týden později, kdy do ROCKNET ARÉNY přijedou královéhradecký Mountfield a pardubické Dynamo. První krušnohorské derby se hraje na konci října v Litvínově.

Jaroslav Beck o losu, který Pirátům na start soutěže přiřkl Pražany: „Je krásný. Já i kluci se těšíme, hrajeme na Spartě a Slavii. Pro kluky to je motivace a já věřím, že to zvládnou.“

Kapitánem bude Jakub Jaroš, úspěchem mužstva bude týmovost

Po odchodu Davida Kočího a Jana Šťastného se kormidla ujal známý trenér Jaroslav Beck, který to pod vrcholky Krušných hor zná jako málokdo. Jeho mužstvo povede jako kapitán Jakub Jaroš, asistovat by mu měl Patrick Pech. Zkušený kouč chce hrát hlavně týmově, protože tým nemá zatím tu pravou vůdčí osobnost. „Aktivní celoplošný hokej s okamžitou reakcí na vzniklou situaci. Kdy můžeme jít do ofenzívy, kdy do forčekinku, to samé při ztrátě puku, reakce kluků na sebe. A hlavně důraz před brankou v defenzívě i ofenzívě,“ popsal rodák z Prostějova hru, kterou se chce s juniorkou prezentovat.

×
Odehrané v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov
HC Škoda Plzeň