Mladežnický hokej

Junioři ve svém třetím utkání podlehli Klášterci 3:6

Napsal 12.08.2005 Martin Bocian
C h o m u t o v - Po úterní těsné porážce v Děčíně přivítali v pátek chomutovští junioři v dalším přípravném zápase hráče Klášterce nad Ohří. Zápas nebyl pro oko diváka nijak pohledný, spíše se bojovalo než hrálo. Hosté si v úvodní třetině vypracovali čtyřbrankový náskok, který nakonec rozhodl. Chomutovští sice po výměně stran snížili na 3:5, ale to bylo z jejich strany vše. Na začátku poslední dvacetiminutovky inkasovali ještě šestý gól. Domácí se sice snažili, ale nevycházelo jim prakticky nic. Další zápas sehrají svěřenci trenéra Svitavského v pondělí v Ústí nad Labem.
přípravné utkání - pátek 12. 8. 2005 – 17:30
KLH Chomutov – HC Klášterec n. O. 3:6 (0:4, 3:1, 0:1)

Branky: 22. Mezera (Štika), 26. Vörös (Štika, Klír), 33. Žatecký - 9. Hartman (Vaněk), 14. Hrdlička (Chotaš, Mazánek), 18. Neprášek (Schönauer), 19. Hartman (Krpenský), 29. Macháček (Vaněk), 42. Toman (Krpenský). Rozhodčí: Zubzanda - Sichrovský, Richter. Vyloučení: 13:13, navíc Hauner (CHM) 10 minut. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváků: 95.

Chomutov: Proser (19. Štěrba) - Kohoutek, Palubjak, Klír, Vörös, Novotný, Fiala - Chvátal, Mezera, Štika - Rabas, Hauner, Šedivý - Petrovka, Voborník, Průcha - Bureš, Žatecký

Klášterec: Tichý (41. Králík) - Chotaš, Koblitz, Pira, Macháček, Kopáč, Vaněk, Svoboda, Žemlička, Neprášek, Schönauer, Krpenský, Toman, Hartman, Mazánek, Moro, Hrdlička, Limberg, Kovář, Kičura

První třetina chomutovským vůbec nevyšla. K vidění byla spíše úporná bitva ve středním pásmu než nějaké kombinační akce. Optickou převahu měli hosté, kteří se také ve 4. minutě radovali z gólu, jenže ten nebyl uznán pro postavení útočícího hráče v brankovišti. O pět minut později se už ale skóre měnilo. Hartman se po pravém křídle protlačil až před bránu a prostřelil brankáře Prosera mezi betony – 1:0. Další gól přidal zanedlouho v přesilové hře Hrdlička. Zřejmě rozhodujícím okamžikem pro celý další vývoj zápasu byl přelom 17. a 18. minuty. To se totiž v rozmezí půl minuty prosadili Neprášek a Hartman a klášterečtí už vedli o čtyři góly – 0:4. Prosera v domácí brance poté vystřídal Štěrba.

Po přestávce nastoupil Chomutov jako vyměněný. Získal velkou převahu, k čemuž mu pomohly také dvě přesilové hry. Hned tu první využil Jan Mezera, když pod ležícím brankářem poslal puk do brány – 1:4. Ani druhá branka na sebe nenechala dlouho čekat. Štika ideálně našel mezi kruhy najetého Tomáše Vöröse, který našel skulinku mezi betony brankáře Tichého – 2:4. Několik minuty nepustili domácí svého soupeře z jeho obranného pásma. Nebezpečné střely Voborníka a Palubjaka, či šance Kohoutka však zůstaly nevyužity. A tak se v přesilové hře prosadili hosté. Pokus Macháčka se sice o Štěrbovu výstroj ztlumil, přesto kotouč doskákal těsně za brankovou čáru – 2:5. Ve 33. minutě znovu chomutovští snížili na dvougólový rozdíl. Haunerova střela se od zadního mantinelu odrazil zpět před branku a Milan Žatecký ji pohotově dorazil – 3:5. Hlavní rozhodčí po chvilce váhání gól uznal.

Na začátku poslední třetiny zapomněla chomutovská obrana na Tomana, jenž přesně trefil prostor nad vyrážečkou brankáře Štěrby – 3:6. Kontrovat mohl Žatecký, který se po Mezerově přihrávce dostal do samostatného nájezdu, avšak bekhendový blafák mu nevyšel. Ve zbytku zápasu měli znovu převahu klášterečtí, ale Štěrbu v brance Chomutova už překonat nedokázali.

Další zápas sehrají chomutovští junioři v pondělí na ledě ústeckých Lvů. Doma se pak představí 18. srpna, kdy od 17:30 přivítají Hvězdu Praha.