Mladežnický hokej

Junioři podlehli v Ústí 6:2

Napsal 16.08.2005 Jan Horák
Ú s t í n/L. - I v dalším přípravném zápase si chomutovští junioři odvezli z ledu příděl šesti branek. Tentokráte byl nad jejich síly tým Ústeckých Lvů, kterému výrazněji vzdorovali jen v druhé třetině. Vývoj utkání jasně naznačila už první dvacetiminutovka, během které se ústecké naděje prosadily před brankou hostů hned čtyřikrát.
Střetnutí začalo zostra hned po úvodním buly, to když se před branku Chomutova proháčkoval Jakl a v pádu prověřil gólmana hostů Kaplana. Ve 3. minutě se už mohli domácí radovat - Mach nahodil z rohu kluziště před branku, kde se nejlépe zorientoval Hříbal a střelou mezi betony Kaplana otevřel účet utkání. Hosté se ještě nestačili vzpamatovat a po pohledné kombinaci Gottfrieda s Janusem vypálil druhý jmenovaný těsně vedle pravé tyče chomutovské svatyně. Hosté z Chomutova se poprvé osmělili až ve 4. minutě, kdy se po vhazování v obranné třetině domácích dostal ke střele od modré Kohoutek. Nadále však měli hru plně pod kontrolou hráči ve žlutomodrém, což potvrdili hned v 8. minutě, kdy si při hře čtyři na čtyři narazil s Jedličkou Svoboda a nad beton Kaplana zvýšil na 2:0. Další rána pro hosty přišla ve 13. minutě - z trestné lavice se do hry vracel Petrovka, když Baštovu střelu dorazil do prázdné klece z bezprostřední blízkosti Fryč. V samotném závěru úvodního dějství zvýšil při přesilové hře na 4:0 Svoboda, který efektně ze vzduchu tečoval Weidlichovu pumelici od modré.

O první zajímavější moment prostřední části se ve vlastním oslabení postarali opět domácí, ve 24. minutě se po chybné rozehrávce chomutovské obrany dostal před Kaplana Mach, ale bekhendový blafák mu nevyšel. O minutu později se ve stejné situaci ocitl Janus, ale na brankáře hostí opět nevyzrál. Naopak, iniciativy se postupně zhostili chomutovští a hned ve 28. minutě se jim také podařilo poprvé skórovat. Z nepřehledné situace před Barochem vytěžil gólový úspěch Rabas, který kotouč za brankovou čáru doslova propasíroval. Už tak nabuzeným hostům narostla křídla, což domácí pocítili znovu ve 31. minutě - po střele Haunera se dostal k puku Šedivý a s klidem pokerového hráče přehodil bezmocného Barocha a snížil tak na 4:2. Ve 34. minutě probrala domácí z letargie spolupráce Gottfrieda s Baštou, ale Bašta střelu svého parťáka z útoku tečoval mimo tyče chomutovské branky, kde mezitím Kaplana vystřídal Štěrbo. Novou tvář ve svatyni hostí řádně prověřil o tři minuty později po přiťuknutí od Gottfrieda bombou do masky Janus. Po druhé části tedy na ukazateli svítilo skóre 4:2.

Poslední dějství zahájili náporem domácí, hned ve 41. minutě se Štěrbovi připomněl Svoboda, jehož střela po vítězném Jedličkově vhazování jen těsne minula cíl. O dvě minuty později si úspěšně vzal slovo Fryč a dělovkou od modré propálil vše, co mu stálo v cestě - 5:2. Ve 47. minutě si před svatyní Chomutova sklepl plachtící puk Jedlička a zápěstím vyzkoušel Štěrbovu pozornost, následně si šel tentýž hráč společně s hostujícím Mezerou za vzájemnou potyčku odpočinout na trestnou lavici. Ješte v té samé minutě se k Mezerovi za podražení přidal Novotný a pro Slovan se tak naskytla možnost přesilovky čtyři na tři. Domácí menšího počtu hráčů na ploše také využili, konkrétně se blýskli podařenou souhrou Jindřich s Hříbalem a pro benjamínka domácích juniorů nebyl problém přidat svůj druhý gól v utkání - 6:2. Nejspíše nejpohlednější akci utkání, byť bez kýženého efektu, měla na svědomí šest minut před koncem zápasu trojice Weidlich - Jedlička - Svoboda. Weidlich posunul kotouč do jízdy Jedličkovi, který z pravého křídla našel břed brankou volného Svobodu, ale ten pobídku k hattricku odmítl. Poslední minuty utkání se dohrávaly ve vysokém tempu, ale skóre se už neměnilo a hráči slovanské juniorky tak zaslouženě zvítězili 6:2.

Branky: 3. Hříbal (Mach), 8. Svoboda (Jedlička), 13. Fryč (Bašta), 20. Svoboda (Weidlich), 43. Fryč, 48. Hříbal (Jindřich) - 28. Rabas, 31. Šedivý (Hauner).
Rozhodčí: Heller - Loskot, Biedermann. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0.