Mladežnický hokej

Junioři mají generálku úspěšně za sebou

Napsal 10.09.2005 Martin Bocian
C h o m u t o v - Série přípravných utkání juniorů na nový ročník už je minulostí. Posledním testem před začátkem soutěže bylo střetnutí proti Sokolovu. Chomutovští měli po většinu zápasu mírnou převahu, hosté hrozili zejména z brejků a při přesilových hrách. Po dvou trefách Jana Mezery vedli domácí 2:0. Soupeř poté snížil na nejtěsnější rozdíl, jenže dva góly na začátku poslední třetiny ho srazily do kolen. Na konečných 5:1 upravil svoji druhou brankou v zápase Roman Rabas.
přípravné utkání - sobota 10. září 2005 – 17:30
KLH Chomutov – HC Baník Sokolov 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)

Branky Chomutova: 6. Mezera (Luka), 21. Mezera (Žatecký), 41. Rabas (Průcha), 42. Chvátal (Mezera, Klír), 53. Rabas (Hauner, Vörös) - 25. Van Wardenberg (Jeriš). Rozhodčí: Baláček. Vyloučení: 11:10, navíc Rozsypal (SOK) 10 minut. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 70.

Chomutov: Husák - Iterský, Klír, Vörös, Žilík, Palubjak, Fiala - Chvátal, Mezera, Luka - Rabas, Hauner, Dudek - Andres, Voborník, Průcha - Petrovka, Bureš

Domácí začali aktivněji a vytvořili si několik střeleckých příležitostí. Ve 3. minutě však zapomněli na zadní vrátka a dovolili ujet Louthanovi. Ten si však vylámal zuby na brankáři Husákovi. První gól Chomutova vzešel z nenápadné akce. Jan Mezera svoji střelou zpoza obránce nedal Balšanovi v brance Sokolova nejmenší šanci – 1:0. Zvýšit mohl o chvíli později Voborník, jenže svůj samostatný nájezd nedotáhl do úspěšného konce. V 10. minutě se mezi hostující obranou elegantně protáhl Chvátal, ale neměl už dostatek prostoru na přesné zakončení. Hra probíhala především na polovině hostí. Možná proto se v jejich obranné třetině začala tvořit chvílemi poměrně hustá mlha. I přesto se už ale strážce sokolovské svatyně do přestávky překonat nenechal.

Dvoubrankové vedení zajistil chomutovským až bleskový nástup do druhé třetiny. Už po 11ti vteřinách zvýšil střelou z pravého kruhu opět Jan Mezera - 2:0. Ve 23. minutě pak domácí pěknou kombinací doslova rozebrali soupeřovu obranu, ale na hůl zakončujícího Klíra se zřejmě nalepila smůla, kvůli které minul prázdnou bránu. Trest přišel na druhé straně v podobě snížení skóre. V přečíslení 2 na 1 tečoval Van Wardenberg přihrávku Jeriše přesně pod břevno – 2:1. V polovině utkání měl Chomutov minutu a půl dlouhou dvojnásobnou přesilovku, která se mu však vůbec nepovedla. Už při plném počtu hráčů na ledě se protlačil do zakončení obránce Iterský, ale ani jeho střela, ani následné dorážky gólem neskončily. Hosté zahrozili třemi nebezpečnými střelami v rychlém sledu, se všemi si ale poradil pozorný Husák. V poslední minutě pak ještě ujížděl sám na branku domácí Andres a z druhé vlny ještě Voborník. Jenže i Balšan na straně Sokolova byl k nepřekonání.

Rozhodující moment si chomutovští nechali na začátek poslední části. V čase 41:00 vyslal Průcha do dalšího samostatného nájezdu Romana Rabase, který se střelou k levé tyči nemýlil – 3:1. Přesně o 55 vteřin později projel Kamil Chvátal po levém křídle až před branku a bekhendem poslal puk pod břevno – 4:1. Z těchto dvou bleskových úderů už se Sokolov nestačil vzpamatovat. Ve 48. minutě měl dobrou střeleckou pozici mezi kruhy Hauner, avšak vysoko přestřelil. Na stranu Severočechů se pak přiklonilo trochu štěstí, když Hryszovu střelu vyrazil Husák těsně jen několik centimetrů vedle tyče. Na opačné straně našel Hauner přesným dlouhým pasem rozjetého Romana Rabase, který tentokrát zvolil střelu na vyrážečku – 5:1. V závěru nevyžili hosté ani minutovou přesilovku 5 na 3.

Chomutovské vítězství v posledním přípravném utkání je tak naprosto zasloužené. První kolo juniorské ligy je v neděli 18. září zavede na led kladenských PZ.