Aktuální zprávy

Jaroslav Mrázek opouští Piráty, po letech znovu oblékne vítkovický dres

29.11.2018 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Chomutovský kádr pro Tipsport extraligu se v rozehrané základní části mění. Doplnilo ho už několik hráčů a nyní dochází k prvnímu odchodu bez výměny. Mužstvo opouští služebně nejstarší hráč, nepočítáme-li místní odchovance. Obránce Jaroslav Mrázek se v rámci nejvyšší soutěže stěhuje do Vítkovic, kde působil už v sezóně 2007/2008.

„Jarda toho tady v Chomutově odehrál hodně, za což si zaslouží velké poděkování. Teď jsme se ale dohodli na ukončení spolupráce s tím, že odchází do Vítkovic,“ konstatuje sportovní manažer a hlavní trenér Vladimír Růžička. „Budeme se na trhu poohlížet po jiném obránci, prostor můžou dostat i naši mladí beci,“ doplňuje ještě šéf sportovního úseku.

Dvaatřicetiletý Jaroslav Mrázek přišel pod vrcholky Krušných v létě 2011 z Kladna a hned pomohl k návratu mezi tuzemskou elitu po 38 letech. S chomutovským hokejem zažil také sestup zpět do současné Chance ligy a rychlý návrat mezi českou klubovou smetánku.

Během pirátské jízdy Generali play-off na jaře 2017 to byl právě rodák z Milevska, který nastartoval obrat v postupovém šestém čtvrtfinále s Třincem, když před polovinou domácího zápasu snižoval na průběžných 2:3.

Chomutovské statistiky odchovance jihočeského hokeje se zastaví na 336 zápasech, 19 gólech a 48 asistencí. Letos zkušený zadák naskočil do 14 duelů, v nichž si připsal dvě asistence a účast na ledě -7. V průměru strávil na ledě 13 minut a 46 vteřin, třikrát usedl na trestnou lavici, rozdal deset hitů a stejný počet střel soupeřů zblokoval.

Bilance Jaroslava Mrázka v nejvyšší soutěži čítá v tuto chvíli 429 startů a 77 kanadských bodů za 24 přesných zásahů a 53 přihrávek. Z výše uvedeného počtu utkání jich 33 odehrál během sezóny 2007/2008 právě v Ostravě, kam míří. V metropoli Moravskoslezského kraje tehdy jednou skóroval a přidal dva přesné pasy.