Aktuální zprávy

Jakub Šulc svou první brankou rozhodl pondělní zápas

Napsal 01.03.2005 David Schlegel
C h o m u t o v - Jedním z hrdinů pondělního utkání v Českých Budějovicích byl bezesporu devatenáctiletý obránce Jakub Šulc. Nejmladší hráč na ledě vstřelil svou první branku mezi muži v životě a jeho gól hned rozhodl o senzačním triumfu chomutovských bojovníků na českobudějovickém ledě. "Byl to vyrovanější souboj než v neděli. Měli jsme o trochu více štěstí, ale také jsme více chtěli," soudí odchovanec slávistického hokeje.
Jakub Šulc si v pondělí odseděl na trestné lavici celkem šest minut. Pouze jednou však odpočíval za svůj prohřešek - ve 33. minutě dostal trest za nedovolené bránění. Dvakrát pykal za příliš mnoho hráčů na ledě. "Jsem nejmladší, tak jsem to musel jít odsedět já," pokrčil mladík ramena.

Hned první trest mu však otevřel bránu k životnímu gólu. Odražený puk se dostal k Petru Jírovi a ten vyslal Jakuba Šulce, který právě naskakoval z trestné lavice, do samostatného nájezdu. V první chvíli se zdálo, že Šulc nemá rychlost. "Myslím, že jsem měl celkem náskok na obranu. Podíval jsem se, zda má brankář místo nad lapačkou a měl ho tam, tak jsem to zkusil. Byl to můj první gól za celou kariéru mezi chlapy," zářil šťastný Šulc, který po gólu připomínal nejšťastnějšího člověka planety. "Radoval jsem se opravdu hodně. Jsem přeci jen sváteční střelec."

Teď už se těším na dva zápasy v Chomutově. Fanoušky musely dva povedené zápasy v Českých Budějovicích pořádně navnadit. "Nikdo s tím nepočítal. Věřím, že na České Budějovice už lidi přijdou. Hraje za ně šest hráčů z NHL a mají velice kvalitní mužstvo," doufá Šulc. V pondělí sice sehrál za Chomutov svůj nejdůležitější zápas, ale věří, že se to brzy změní. "Byl bych rád, aby ten nejdůležitější zápas přišel ještě v této sérii, aby byl postupový. Nečekali jsme, že bude série takto vyrovnaná. Nechybělo mnoho a mohlo to být 2:0."

Slávistický zadák, poctivý člen mládežnických reprezentačních výběrů, měl původně posílit Kometu Brno, nakonec však jeho cesta vedla na sever Čech. "Chomutov měl velkou marodku v obraně a potřeboval pomoci, takže jsem místo do Brna odešel sem," vysvětluje. V Chomutově se setkal se svým kamarádem ze Slavie Martinem Malátem, který si vybojoval místo v základním kádru Chomutova již skvělými výkony v přípravných zápasech před sezónou. "Jsem moc rád, že tu Martin je. Nešel jsem tak úplně do neznámého prostředí. Dva dny po příchodu jsem už odjel na zápas a Martin mi moc pomohl. Když potřebuji, tak u něj někdy i přespím. Jinak většinou dojíždím z Prahy, protože navíc ještě studuju obchodní akademii," dodal Šulc.

Šulc si již nyní je jistý, že by v Chomutově rád zůstal i pro příští sezónu. "Jsem tu v Chomutově moc rád, nic mi tu nechybí. Nechtěl bych tento tým měnit a zvykat si někde jinde," dodal na závěr devatenáctiletý obránce Jakub Šulc.