JUNIOŘI - článek

„Hokej mi hodně chybí,“ hlásí z Prostějova útočník juniorů Tomáš Vyroubal

Napsal 13.10.2020 Libor Kult
C h o m u t o v - Trenéři nejstaršího týmu pirátské akademie poskládali hodně mladé mužstvo, v němž najdeme spoustu hráčů ročníku 2003. Patří mezi ně i útočník Tomáš Vyroubal, jenž jako jediný skóroval v posledním střetnutí Juniorské ligy akademií, které chomutovští junioři odehráli před patnácti dny doma s pražskou Slavií.

Mladý forvard přišel pod vrcholky Krušných hor během letní přestávky poté, co strávil několik sezón v Brně, kde ještě v mladším dorostu nastupoval za Techniku a následně už oblékal dres Komety. Jak sám přiznává, k prvnímu kontaktu s Piráty však došlo dříve.

„Už loni jsem byl v kontaktu s panem Beckem a letos v létě se mi po jeho odchodu ozval i pan Jíra, který mi nabídl, že bych tu mohl hrát, za což jsem byl moc rád,“ přibližuje rodák z Prostějova. „Přijel jsem na zkoušku, na které jsem uspěl. Zůstal jsem, protože se mi tu líbí a jsem tu maximálně spokojený,“ libuje si.

Ovšem momentálně mu náladu dost výrazně kazí fakt, že mužstvo už patnáct dní nehrálo zápas a v podstatě vůbec netrénuje, neboť nejprve byli v karanténě trenéři a nyní veškerý sport zastavila vládní opatření proti šíření koronaviru. „Je potřeba se v současné situaci udržovat,“ hlásí z rodné Hané, kde podle vlastních slov cvičí, běhá a hlídá si stravu.

Zároveň se těší, až se bude moct potkat se spoluhráči a znovu se věnovat hokeji. Absenci nejrychlejší kolektivní hry snáší prý hodně špatně. „Hokej mi neskutečně chybí,“ vyznává se. „Nejhorší je, že nemůžeme ani trénovat, což mě štve. Doufám, že se co nejdřív vrátíme na led,“ přeje si.

Jak už bylo zmíněno, zatím poslední duel odehráli junioři na státní svátek 28. září a Tomáš Vyroubal byl jediným střelcem týmu. „Tahle prohra nás mrzí, protože jsme nepředvedli špatný výkon a dotáhli jsme dvougólové vedení Slavie, která nám ve druhé třetině odskočila. Bohužel jsme za vyrovnaného stavu udělali zbytečné fauly, které nás stály už několikátý zápas,“ povzdechne si.

Sedmnáctiletý útočník se díky dvěma trefám posunul na stříbrnou příčku kanadského bodování i pořadí střelců v mužstvu. Oběma statistikám vládne ještě o ročník mladší Jiří Kulich, jemuž bude sedmnáct v dubnu. Tomáš Vyroubal využil ve třetím dějství bitvy s Pražany vůbec první dvě chomutovské početní výhody základní části.

„Přesilovkám se hodně věnujeme, máme to podle mého i dobře postavené, ale do zápasu se Slavií nám to tam nepadalo. Jsem rád, že jsme to zlomili a vyšlo to na mě. Předtím třeba Jirka Kulich trefil tyč, takže máme i trochu smůlu,“ ohlíží se za pěti odehranými duely. „Už to vypadalo docela dobře. Rozestavili jsme se jako na tréninku, nezmatkovali a přišly i góly,“ doplňuje.

Jenže ani vyrovnání na první body juniorům nestačilo, Slavia totiž v závěru rovněž potrestala dva chomutovské fauly a převážila misky vah na svou stranu. „Na oslabení doplácíme v podstatě od začátku sezóny. Třeba s Havířovem jsme dostali šest gólů z toho pět v oslabení, Slavie nám v přesilovce dala oba rozdílové góly. Musíme na téhle herní činnost zapracovat,“ uvědomuje si Tomáš Vyroubal.

Ten také přemítá o nule na bodovém kontě celého mužstva. „Čekání na body už je dlouhé,“ vypálí bez váhání. „Nečekali jsme, že budeme bez bodu. V přípravě jsme nehráli špatně, povedl se nám i turnaj v Pardubicích. Body už bychom si i zasloužili, tak snad přijdou co nejdřív,“ přeje si.

Odchovanec prostějovského hokeje vidí za špatným vstupem do soutěže mimo jiné i karanténu, do níž junioři spadli na startu dlouhodobé soutěže. „Měli jsme tvrdou letní přípravu, která nás všechny posunula. Byli jsme velmi dobře nachystaní, jenže karanténa nás přibrzdila a bylo těžké se vrátit do tréninkového procesu,“ vrací se o zhruba měsíc zpět.

Poté, co svěřenci Petra Jíry a Vladimíra Petrovky naskočili zpět do tréninkového i zápasového kolotoče, se postupně postavili doma Havířovu a Mladé Boleslavi. Následně odjeli pirátští mladíci na led Komety Brno a Zlína. Právě střetnutí v moravské metropoli bylo pro Tomáše Vyroubala specifické. „Před tím zápasem jsem měl hodně smíšené pocity, protože jsem na Kometě strávil několik hezkých let,“ vysvětluje. „Jít do šatny hostů bylo zvláštní a nezvyklé, protože na Kometu vzpomínám moc rád. Škoda že jsme nedali góly, což je asi náš největší problém,“ lamentuje následně.

Majitel tří kanadských bodů v aktuálním ročníku Juniorské ligy akademií už pokukuje také po možnosti naskočit za chomutovský seniorský tým. „Už jsem s áčkem párkrát trénoval a musím se přiznat, že jsem byl docela zaskočený, jak to tam lítalo. I když se tu hraje jen kraj, v týmu je plno skvělých hokejistů,“ svěřuje se.

„Rád bych si zahrál i nějaký zápas, protože nastoupit s trenérem v jednom týmu by bylo zajímavé zpestření. Uvidíme, jestli to vyjde,“ usmívá se s tím, že by se těšil i na podporu z hlediště. „Je super, že chodí tolik diváků. Fanoušci píší podporující vzkazy i nám juniorům, přestože se nám tolik nedaří. Za obojí bych jim chtěl moc poděkovat,“ uzavírá Tomáš Vyroubal.

×
Dnes v 18:30 | Jun.
Piráti Chomutov
HC Škoda Plzeň