Vstupné na tento zápas je zdarma! Tak nezapomeňte a v úterý 2.8 od 18:00 buďte na svém místě. Připravený bude i tradiční online přenos."> Piráti Chomutov » Historický zápas je zde, přijíždí Energie Karlovy Vary
Aktuální zprávy

Historický zápas je zde, přijíždí Energie Karlovy Vary

Napsal 02.08.2011 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Po dlouhé pauze, která trvala více, než čtyři měsíce se opět rozjíždí kolotoč přípravných zápasů. Jako první se v Chomutově představí HC Energie Karlovy Vary. Pro domácí fanoušky to bude jistě zlomový okamžik na několik desítek let dopředu. Bude se jednat o první zápas "A" týmu na novém zimním stadionu. Navíc před samotným zápasem, budete svědky odhalení nového názvu a znaku KLH Chomutov. Vstupné na tento zápas je zdarma! Tak nezapomeňte a v úterý 2.8 od 18:00 buďte na svém místě. Připravený bude i tradiční online přenos.

Trošku do minulosti: Průřez sezónou 2010/11

Stejně jako letos, také minulý rok se Chomutov připravovat na sezónu plné očekávání. Už v přípravě se ovšem rozloučil s „A“ týmem trenér Radim Rulík, který neodolal vábení HC Lev Poprad, usilující o přijetí do Kontinentální hokejové ligy.

Přípravu na ledě, již hráči absolvovali pod trenérským duem Liška-Kolek. Nová trenérská dvojice tým připravila na zbytek přípravy a základní část.

Po nepříliš přesvědčivých výsledcích nastala k prvnímu listopadu další rošáda na lavičce Chomutova. Vladimír Kolek u týmu skončil úplně. Jaroslav Liška se přesunul na pozici asistenta a novým hlavním "dočasným" trenérem se stal Milan Kašpárek, dosavadní ředitel sportovního úseku mládeže.

Pan Kašpárek, který byl do své funkce zvolen dočasně, nakonec celou sezónu s "A" týmem dotrénoval. Seniorský tým dovedl, až do finále play-off, kde sezóna pro Severočechy skončila.

Bohužel v rozhodující chvíli play-off, chomutovským zvlhnul prach a ve finále prohráli s Ústím nad Labem, jednoznačně 4:0 na zápasy.

Kromě prohraného finále se domácí fanoušci rozloučili se starým ČEZ stadionem. Po dlouhých třiašedesáti letech se Chomutov dočkal otevření nové arény, která se nachází na pozemcích bývalé Kasárna na Zadních Vinohradech.

Změny v kabině

Po neúspěšné minulé sezóně se opět rozjel kolotoč přestupů a změn v extraligových, prvoligových ale i v nižších soutěží. Chomutov je na tom podobně.

Jako první opustil chomutovskou kabinu Radek Duda, který pravděpodobně zamíří na hostování do extraligové Plzně. Další hráč, který Severočechy opustil je kapitán Zdeněk Skořepa, jeho následující kroky vedou do partnerské Kadaně, kde rozšíří, již tak velkou a zkušenou soupisku Sportovního klubu. Další hráči je následovali, např. Robert Kántor, Tomáš Slovák, Robert Schnabel nebo Pavel Selingr.

Kromě odchodů se na sever Čech přesunula nová jména. Novou konkurenci bude mít v bráně Miroslav Hanuljak, kam přišel z Jihlavy Milan Řehoř. Obranu posílili obránci Petr Macháček, Jaroslav Mrázek, ale také Američani Brett Pallin a Jeff Jillson.

V útoku se nově představí Karel Hromas, který přestoupil ze Sparty. Zdeněk Ondřej z Liberce. Útočník Jaroslav Jabrocký, bývalá opora MHC Martin. Z Mladé Boleslavi se do Chomutova přesunul Nikola Gajovský a v neposlední řadě i Dwight Helminen z finské SM Ligy, kde hrával za Pelikány z Lahti.

Asi nejvýraznější posilu získal Chomutov na trenérském postu. Na střídačku Severočechů se postaví světově uznávaný Václav Sýkora, který přichází z týmu hrající Kontinentální hokejovou ligu - SKA Petrohrad. Za svého kolegu si vybral Jana Votrubu, který již s Václavem Sýkorou spolupracoval.

Příprava 2011

Jak již bylo zmíněno v několika řádcích předtím, Chomutov se rozloučil s ČEZ stadionem a přestěhoval se do Centra sportu a volného času na Zadních Vinohradech. Zde také hráči absolvují, již první dávky tréninků na ledě. Kromě chomutovských a málkovských sportovišť se Severočeši vydali na kondiční soustředění do Bedřichova v Orlických horách. Nejvíce se jezdilo na kolech a hráči, kteří nebyli zdravotně v pořádku, pobývali v posilovně. Kromě vyjížděk na kolech hráči každý den dostávali několikakilometrové dávky běhání a strečinku.

Cíle a změny u soupeře

Stejně jako v Chomutově se i v Karlových Varech hýbalo s hráčským kádrem. Přišlo několik nových borců a naopak někteří, již tmavozelené barvy v příští sezóně neobléknou.

Do Varů se před touto sezónou přesunulo několik zajímavých jmen. Návrat z hostování hlásí Pavel Kuběna a David Zucker, kteří zbytek minulé sezóny strávili u nás v Chomutově. Dalšími hráči, kteří přišli zpět z hostování: Marek Benda (Jihlava), Jan Látal (Kladno), Marek Bartánus (Sparta). Novými hráči v kabině jsou Martin Grüngling (Skalica), Michal Gulaši (Sparta), Martin Kupec a Tomáš Polák (oba Beroun).

Naopak kádr opustilo prozatím čtrnáct hráčů. Nejzajímavější jména jsou: Petr Sailer (návrat do Č. Budějovic), Lukáš Sáblík (přestup do Znojma), Chomutovský odchovanec David Hájek (Kladno), Jakub Čutta (Mladá Boleslav), nebo Ján Mucha (Přestup do Zvolena).

Cíle klubu se jistojistě měnit nebudou. To je minimálně vybojovat přímý postup do vyřazovacích bojů a vyhnutí se skupině o udržení, tj. nedostat se do play-out.

Předzápasová show

Jak již určitě všichni víte, s přestěhováním klubu na nový stadion se bude měnit i jeho název a logo. Předzápasový program začíná v jednu hodinu odpoledne. Fanoušci obou táborů, jak Chomutova, tak i Karlových Varů si budou moct vyzkoušet jízdu na rolbě, střílení na bránu, nebo sílu své střely. Pro nejmenší pak bude připravený skákací hrad. Samotné představení loga a nového názvu Klubu ledního hokeje Chomutov je na programu od 17:00, přibližně hodinu před začátkem přípravného utkání.

Jste zvědaví, v čem hráči vyjedou do prvního zápasu? Jakou máte sílu své střely? Nebo kdo uspěje v prvním přípravném utkání? To se můžete sami přesvědčit, když dorazíte do Centra sportu a volného času na Zadních Vinohradech v úterý 2.8 od 13:00. Představení loga a názvu od 17:00 a začátek přípravného zápasu od 18:00. Připravený bude i klasický online přenos.