Aktuální zprávy

Hájek zůstane do konce sezóny, na střídavý start plzeňský útočník Kovář

30.01.2010 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Odchovanec místního hokeje, devětadvacetiletý obránce David Hájek, si prodlouží pobyt v chomutovské sestavě až do konce sezóny. Původně pouze měsíční hostování se změnilo v hostování do konce sezóny a Hájek tak s mužstvem vstoupí i do závěrečných bojů. Společně s ním může v případě potřeby a dohody s jejich mateřskými kluby obléknout chomutovské bílomodré barvy i řada dalších extraligových hráčů.

Zadák David Hájek v Chomutově vyrůstal a odrazil se odtud do extraligových klubů. Po několika povedených sezónách v Kladně přestoupil do týmu úřadujícího mistra z Karlových Varů. Západočeské Energii se v tomto ročníku příliš nedaří, mužstvo si zatím nezvyklo zejména na nové domácí prostředí a v luxusní aréně ztrácí až příliš bodů. Obránce Hájek od svého zranění odehrál ve Varech 25 utkání a zaznamenal 6 kanadských bodů. Pak zamířil na měsíční hostování do Chomutova, kde zatím nastoupil k 11 duelům a připsal si 5 bodů za 2 branky a 3 asistence. V minulém týdnu se kluby dohodly, že Hájek zůstane v Chomutově až do konce letošního ročníku. "David je zkušený extraligový obránce, navíc je to náš odchovanec. Jsme rádi, že u nás zůstane do konce této sezóny," říká marketingový manažer klubu David Dinda.

Z mužstva Energetiků lze nadále využívat Rastislava Deje

V případě dohody trenérů mohou v barvách Chomutova formou střídavého startu nastoupit také další hráči Karlových Varů. Nejvýraznějším jménem je zřejmě slovenský útočník Rastislav Dej (na fotografii), který dres Chomutova oblékl již ve čtyřech duelech a vždy na sebe upozornil kvalitním výkonem. V černozeleném dresu Energie letos Dej sehrál 43 utkání a zapsal si na svůj věk velice slušných 12 bodů za 6 branek a stejný počet asistencí. Za Severočechy může nastoupit další útočník Pavel Kuběna, případně obránce Martin Parýzek. Přestože se hovoří o střídavých startech, existuje alternativa, že by tito hráči mohli za Chomutov nastoupit i v případné baráži o extraligu. "Ano. Pokud by kdokoliv z těchto hráčů stačil v našem klubu odehrát 15 utkání, bylo by teoreticky možné využít jeho služeb i v případné baráži," nastiňuje možnosti David Dinda.

Mladí indiáni Kovář a Jeřábek z Plzně

Z týmu dosavadního lídra extraligové tabulky, HC Plzeň 1929, mohou po vzájemné dohodě využít trenéři služeb reprezentačního útočníka do 20ti let Jana Kováře a obránce Jakuba Jeřábka. Devatenáctiletý forvard Jan Kovář (na fotografii) se i přes svůj mladý věk usadil v základní plzeňské sestavě. Zatím odehrál 31 extraligových duelů a zaznamenal 10 kanadských bodů za 4 branky a 6 asistencí. Naposledy na sebe Kovář upozornil v pátečním televizním utkání proti Pardubicím, když Dominiku Haškovi vstřelil druhou plzeňskou branku. Obránce Jakub Jeřábek je v 18ti letech taktéž stabilním členem základní sestavy plzeňských Indiánů. Letos nastoupil již ke 32 utkáním v české nejvyšší soutěži. "U plzeňských hráčů je situace jiná než u hráčů Karlových Varů. Služeb Honzy Kováře nebo Kuby Jeřábka bychom mohli využít pouze v playoff. Pro případnou baráž nikoliv," upřesňuje situaci marketingový manažer David Dinda.

Kdo dál?

Přestupní termín vyprší již za několik málo hodin, jsou toto poslední změny, které Chomutov učinil? "Nějaký pohyb hráčů zřejmě ještě proběhne. S největší pravděpodobností se ale nebude jednat o velké přestupy. Český trh je příliš malý, mnoho kvalitních hráčů k dispozici není. Navíc my jsme se o výrazné osobnosti posílili již v průběhu sezóny," připomíná Dinda příchody exslávisty Davida Hrušky či brankářské jedničky pražské Sparty Jana Chábery.