Aktuální zprávy

Hadamczik přiveze do Chomutova devět mistrů světa včetně kapitána Rolinka

Napsal 07.12.2011 David Matula
C h o m u t o v - Už jen osm dnů a Chomutov se dočká svého prvního velkého zápasu v nové moderní aréně. V rámci ruského Channel One Cupu zde poměří síly týmy Česka a Švédska. Utkání, které bylo během několik úvodních hodin předprodeje vyprodáno, slibuje výbornou podívanou, kterou by mělo mimo jiné zaručit hned devět mistrů světa v českém výběru. Velká sláva proběhne ale již před úvodním buly, kdy slavnostně do Síně slávy českého hokeje vstoupí dlaší pětice osobností českého hokeje. Mezi nimi bude i největší chomutovská legenda všech dob Miroslav Klůc!

Již příští čtvrtek čeká celý hokejový Chomutov velký hokejový svátek. V rámci druhého podniku Euro Hockey Tour se ve čtvrtek 15. 12. v chomutovské aréně odehraje utkání Česko – Švédsko! Hlavní trenér Alois Hadamczik přiveze výběr, ve kterém najdeme hned devět mistrů světa z roku 2010. Představit by se tak měli Jakub Štěpánek, Petr Čáslava, Ondřej Němec, Roman Červenka, Jakub Klepiš, Lukáš Kašpar, Petr Vampola, Petr Hubáček a také kapitán Tomáš Rolinek.

Kapitán Tomáš Rolinek
Z prvního turnaje EHT se český kapitán omluvil. V Chomutově by chybět neměl.

Počet mistrů světa na chomutovském ledě mohl být i vyšší, ale Petra Koukala nemůže hlavní kouč využít vzhledem k finálovém turnaji European Trophy, na kterém se šikovný útočník představí v dresu Pardubic. Vinou zranění potom bude chybět duo Novotný, Blaťák. I tak se v Chomutově mohou diváci těšit na výborné hráče. Kromě již zmíněných devíti mistrů světa dorazí i další hvězdy hrající převážně ve špičkových evropských soutěžích. Z domácí soutěže je ve výběru pouze pětice hráčů (Pöpperle, Trončinský, Krejčík, Rachůnek I., Vondrka).

Švédský lodivod Pär Marts by měl přivézt do Chomutova podobný výběr, jaký nastoupil již při prvním turnaji ve finských Helsinkách. Objevit by se mělo sedm majitelů stříbrných medailí z jarního šampionátu na Slovensku. Současně ve výběru Tre Kronor nalezneme dva hráče, kteří ještě před začátkem sezóny koketovali s NHL, aby se nakonec vrátili zpět do Švédska. Mattias Sjögren začal ročník na farmě Washingtonu, ale již se vrátil do Färjestadu. Mattias Ekholm dokonce dva duely NHL v dresu Nashvillu stihl, dnes však již hájí barvy Brynäs Gävle.

Suma sumárum se jistě bude v Chomutově hrát hokej nejvyšší kvality a všichni hokejoví příznivci se mají na co těšit.

Nominace české reprezentace na turnaj Channel One Cup (15. - 18. prosince 2011, Moskva a Chomutov):

Brankáři: Jakub Štěpánek (Petrohrad, KHL), Tomáš Pöpperle (HC Sparta Praha).

Obránci: Petr Čáslava (CSKA Moskva, KHL), Jakub Nakládal (Ufa, KHL), Ondřej Němec (Čerepovec, KHL), Lukáš Krajíček (Minsk, KHL), Zdeněk Kutlák (Ambri-Piotta, Švýcarsko), Marek Trončinský (Bílí Tygři Liberec), Jakub Krejčík (HC Slavia Praha).

Útočníci: Tomáš Rolinek (Magnitogorsk, KHL), Roman Červenka (Omsk, KHL), Zbyněk Irgl (Minsk, KHL), Jakub Klepiš (Dynamo Moskva, KHL), Lukáš Kašpar, Kamil Kreps (oba Astana, KHL), Petr Průcha (Petrohrad, KHL), Jakub Petružálek, Petr Vrána (oba Chabarovsk, KHL), Petr Vampola (Ženeva, KHL), Vojtěch Polák (Kloten, Švýcarsko), Petr Hubáček (Jyväskylä, Finsko), Ivan Rachůnek (HC Sparta Praha), Michal Vondrka (HC Slavia Praha).

Náhradníci: Tomáš Duba (Poprad, KHL), Tomáš Mojžíš (Turku, Finsko), Lukáš Zíb (HC Oceláři Třinec), Vladimír Roth (HC Slavia Praha), David Květoň (HC Oceláři Třinec), Lukáš Pech (HC Energie Karlovy Vary), Lukáš Krenželok (HC Slavia Praha).

Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček

Nominace Švédska na Channell One Cup (15. - 18. prosince 2011, Moskva a Chomutov):

Brankáři: Viktor Fasth (AIK Stockholm), Joacim Eriksson (Skelleftea).

Obránci: Staffan Kronwall (Čerepovec, KHL), Daniel Fernholm (IFK Helsinky, Finsko), Jonas Frögren (Färjestad), Mattias Karlsson (HV´71 Jönköping), Oscar Eklund (Oulu, Finsko), Mattias Ekholm, Simon Bertilsson (oba Brynäs Gävle).

Útočníci: Jonas Andersson, Patrik Zackrisson (oba Atlant Mytišči, KHL), Robert Nilsson (Nižnij Novgorod, KHL), Niklas Persson (CSKA Moskva, KHL), Fredrik Warg (Riga, KHL), Mattias Ritola, Nicklas Danielsson (oba MODO), Mikael Johansson, Mattias Sjögren (oba Färjestad), Calle Järnkrok, Jakob Silfverberg (oba Brynäs Gävle), Carl Söderberg (Linköping).

Trenéři: Pär Marts a Peter Popovic

Miroslav Klůc vstoupí do síně Slávy českého hokeje

Největší legenda chomutovského hokeje, pan Miroslav Klůc bude před začátkem mezistátního utkání Česko – Švédsko slavnostně uveden do Síně slávy českého hokeje. Miroslav Klůc, který oslavil prvního prosince své devětaosmdesáté narozeniny, přišel do Chomutova v roce 1946 z Nesuchyně. Byl vůdčí osobností mužstva, pravidelně střílel přes sto gólů za sezónu. V ročníku 1949/50 jich dal dokonce 226! Čtyřikrát se stal nejlepším střelcem nejvyšší soutěže! Překvapivě dlouho však čekal na pozvánku na velkou reprezentační akci. Až v roce 1953 byl nominován na MS ve Švýcarsku a o tři roky později i na OH v Cortině, ale úspěchu se nedočkal. Na sklonku své kariéry přestoupil do Litvínova. Po čtyřech letech se však jako trenér na chomutovskou lavičku vrátil. Celkem v dresu „valcířů“ odehrál 473 utkání, v nichž vsítil fenomenálních 1194 branek!

Spolu s Miroslavem Klůcem budou do Síně slávy uvedeni i vynikající trenér Vlastimil Sýkora a také in memoriam mistři světa Jan Marek, Josef Vašíček a Karel Rachůnek, kteří tragicky zahynuli při letecké tragédii letos v září.