Aktuální zprávy

Extraligová NEJ: Piráti čtyřikrát ve finále, medaili brali v každé disciplíně

Napsal 20.02.2019 David Panuška
C h o m u t o v - Projekt portálu hokejkatv.cz nazvaný Extraligová NEJ, který zjišťuje individuální výkony vybraných hráčů extraligy, je u konce. V ročníku 2018/19 nejvíce zazářili Piráti, kteří se umístili na stupních vítězů v každé kategorii. Byla z toho hned čtyři finále a rozhodovaly setiny sekund. Nakonec Piráti vybojovali čtyři stříbra a jeden bronz.

Štěpán Lukeš - Střelba na prázdnou branku - 2. místo

Pouze Dominik Frodl dal více gólů přes celé hřiště než chomutovský Štěpán Lukeš, který Po příchodu Justina Peterse působí spíše v Kadani. Kometa v brankovišti z ročníku 2017/18 nasázela dvě branky, stihla to dříve než nakonec třetí Matěj Machovský ze Sparty. Kadaňský odchovanec tak vybojoval stříbrnou medaili pro chomutovskou organizaci.

„Já nejsem spokojený,“ zhodnotil své vystoupení s úsměvem na tváři dvaadvacetiletý brankář. „Při zkouškách mi to šlo, ale nyní mi dva pokusy slétly z hole,“ dodal Lukeš. A zkoušel to někdy během zápasu? „Vloni jsem to zkoušel doma proti Spartě, ale skončilo to hned na modré. Netuším, jestli to budu zkoušet, pokud bude možnost,“ zakončil, opět s úsměvem na tváři.

Ronald Knot - Nejtvrdší střela - 3. místo

Na bednu se dostal také rázný chomutovský bek s pořádnou střelou. Ronald Knot vypálil na prázdnou branku střelu o rychlosti 172 km/h, čímž překonal o dva kilometry v hodině karlovarského Václava Skuhravého. Skončil nakonec na třetím místě a výkon jej pořádně potěšil i překvapil.

„Určitě jsem spokojený, hlavně jsem nechtěl udělat ostudu,“ komentoval svůj výkon pro portál Hokejka TV nejproduktivnější obránce Pirátů v letošní sezóně. „Říkal jsem si, že když vystřelím nad 160 km/h, budu spokojený. Z tohoto výkonu jsem nadšený,“ dodal odchovanec pražské Slavie.

Vladimír Růžička - Přesnost střelby - 2. místo

Do úplného finále se dostal také nejproduktivnější Pirát a jeden z nejdéle sloužících Pirátů v týmu. Vladimír Růžička v přesnosti střelby na pět terčů ani jednou nezaváhal a vše stihl za 3,96 vteřin. Pardubický Miloš Bubela byl rychlejší o osm setin sekundy a byl v této disciplíně nakonec šťastnější.

„Pro mě to byla hokejová maturita, nervózní jsem byl teda hodně,“ hodnotil svůj výkon centr chomutovských Pirátů. „Sice to bylo až na poslední pokus, ale jsem rád. Ne nadarmo se říká: Když musíš, tak musíš,“ pronesl Růžička, jenž se dočkal druhého místa a vybojoval pro Piráty již třetí medaili!

Martin Šťovíček - Nejšikovnější hráč - 2. místo

Třetí finále v pořadí, celkově to bylo čtvrté, ale ani tentokráte to necinklo! Piráti do královské disciplíny o nejšikovnějšího hráče vybrali Martina Šťovíčka, který letos moc času na extraligových kluzištích nedostává. Ve slalomu nakonec prohrál o šestnáct setin sekundy a skončil druhý za zlínským Antonínem Honejskem.

„Nebylo to nic jednoduchého, ale naštěstí se mi napoprvé povedlo zajet na dobrý čas, takže jsem spokojený,“ pronesl útočník, který si letos zahrál za Chomutov, Kadaň i Ústí nad Labem. „Nejzrádnější byly hrazdičky. Na startu máte tři metry a poté musíte vychytat rychlost, aby vám neujel puk. To je na tom nejtěžší,“ popsal úskalí překážkové dráhy juniorský mistr s Piráty.

Jakub Lauko - Nejrychlejší hráč - 2. místo

Ještě před odchodem do kanadské juniorky absolvoval Jakub Lauko podruhé v řadě ostré kolečko. Chomutovský odchovanec je svou rychlostí znám a tentokráte mu to vyšlo o něco lépe. Hřiště objel za 14,16 sekund a zlepšil svůj čas z posledního ročníku. Ani nyní ale Piráti nebrali zlato, pardubický Jordan Perret byl opět o malinko rychlejší.

„Myslím si, že to bylo lepší jak minulý rok,“ nechal se po rychlostní disciplíně slyšet hráč, jenž patří Boston Bruins. „V minulém roce jsme snad trénink před hodně bruslili, nyní to bylo o něco volnější. Určitě se mi tedy jelo lépe,“ pokračoval velký talent českého hokeje. Jakub Lauko navíc zazářil menší raritou. „Odjel jsem to v Easton bruslích. Podle mě jsem jediný, kdo je na světě používá, protože se asi tři roky už nevyrábějí. V úschovně mám každopádně ještě tři páry. Mám je od sedmé třídy a jsem na ně hodně zvyklý,“ popsal své raketové brusle na závěr.

Suma sumárum. Piráti byli nejúspěšnějším celkem v individuálních soutěžích v celé extralize, hned čtyřikrát se dostali do finále a jednou získali bronz. Ani jednou ovšem necinklo zlato.