C h o m u t o v - Ve čtvrtek 18. srpna odjela výprava dorostenců KLH Chomutov do švýcarského Vispu, kde měla sehrát prestižní mezinárodní turnaj. Jejich cílem byla stejně jako loni účast ve finále. Tentokrát však chtěli dosáhnout ještě o kousek výše než před rokem, kdy skončili druzí. To se jim také nakonec podařilo a stali se vítězi turnaje. Udělali tak chomutovskému hokeji v zahraničí dobré jméno. Celá akce se proto dá označit za velmi povedenou. Uvnitř článku si můžete prohlédnout vybrané fotografie z turnaje."> Piráti Chomutov » Exkluzivní fotografie z dorosteneckého turnaje ve Švýcarsku
Mladežnický hokej

Exkluzivní fotografie z dorosteneckého turnaje ve Švýcarsku

Napsal 25.08.2005 Martin Bocian
Mezinárodní turnaj dorostu

18. - 21. srpna 2005 - Visp, Švýcarsko

pátek 19. 8. 2004

První dvě utkání na turnaji odehráli chomutovští dorostenci v pátek po poledni proti Ambri Piotta. Hrací systém je stejný jako loni. To znamená, že utkání se hraje na dva poločasy po dvaceti minutách, přičemž každý poločas se do tabulky započítává jako samostatný výsledek.

KLH Chomutov – Ambri Piotta 3:0
Branky Chomutova: 2. a 7. Szakal, 3. Bečvář

KLH Chomutov – Ambri Piotta 0:1

Odpoledne pak dvakrát porazili HC Rapperswill a vylepšili si tak svoji bilanci na tři vítězství a jednu porážku.

KLH Chomutov – HC Rapperswill 3:1
Branky Chomutova: 3. Szakal, 5. Chromý, 15. Bečvář

KLH Chomutov – HC Rapperswill 2:1
Branky Chomutova: 24. Kotek, 31. Szakal

sobota 20. 8. 2004

Program chomutovských dorostenců pokračoval v sobotu večer. Tentokrát byli jejich soupeřem hráči Zugu. První polovina skončila těsným vítězstvím Chomutova 3:2, o kterém rozhodl v poslední minutě Martin Španěl. Druhá část pak skončila nerozhodně.

KLH Chomutov – Zug 3:2
Branky Chomutova: 5. Kotek, 14. Vrána, 20. Španěl

KLH Chomutov – Zug 1:1
Branky Chomutova: 31. Švamberg

neděle 21. 8. 2004

Závěrečný den turnaje zahájili chomutovští mladíci už brzo ráno, kdy odehráli utkání proti rakouskému Dornbirnu. Oba poločasy Severočeši celkem v pohodě vyhráli. Jejich konečná bilance v základní skupině je tak 6 vítězství, 1 remíza a 1 porážka - skóre 22:7. S celkovým ziskem 13 bodů tak tuto skupinu vyhráli a stejně jako loni si zajistili účast v odpoledním finále. Držme palce, ať to letos dopadne ještě o kousek lépe, než před rokem...

KLH Chomutov – Dornbirn 3:0
Branky Chomutova: 9. Nguyen, 14. Křivka, 19. Bečvář

KLH Chomutov – Dornbirn 7:1
Branky Chomutova: 25. a 37. Bečvář, 31. a 34. Španěl, 26. Sanko, 35. Kaplan, 37. Nguyen

V odpoledním finále se chomutovští hokejisté střetli s HC Langnau. Po tuhém boji nakonec svěřenci trenéra Buchala zvítězili 3:1 a celý turnaj vyhráli. Všechny tři branky vstřelil nejlepší střelec mužstva Adam Szakal. Trofej pro vítěze tohoto prestižního turnaje tak poputuje na sever Čech. Tento výborný výsledek jen potvrzuje potenciál, který v sobě současné mužstvo má.

Finále:
KLH Chomutov – Langnau 3:1
Branky Chomutova: 8., 16. a 38. Szakal

Fotografie z turnaje:

Společná fotografie chomutovského mužstva.

TIP: Po kliknutí na tuto fotku se Vám zobrazí v celé velikosti.

Jan Kaššák rozehrává puk.

Na branku střílí Adam Szakal.

Vhazování při zápase s Ambri Piotta.

Stejná situace ještě jednou.

Jiří Bečvář při jedné z útočných akcí.

Radost chomutovských hráčů po vstřelené brance.

Druhý z brankářů, Tomáš Syrovátka, se rozcivčuje.

Obránce Michal Žižka se rozmýšlí, komu přihraje.

Na chomutovské střídačce hraje prim trenér Miroslav Buchal.

Martin Španěl připravený před brankou zakončit.

A zde už už Martin Španěl při střeleckém pokusu.

Nejlepším střelcem KLH Chomutov na turnaji byl Adam Szakal.

Na tomto snímku přijíma gratulace spoluhráčů při jedné ze svých tref do černého.

V útočném pásmu napadají Michal Žižka a David Tauš.

Petr Švamberg.

"K tomu puku tě nepustím..."

Tomáš Syrovátka a Jiří Bečvář.

Oba hráči podruhé...

Je dobojováno, finále skončilo. Chomutov vyhrál.

Hráči si prvenství náležitě užívali.

V předu "vláčku" s chomutovskou vlaječkou je Adam Szakal. Vše pečlivě dokumentuje vedoucí výpravy Martin Pašek.

Všechny fotografie jsou převzaty z www.henzen.com, kde také najdete spousty dalších snímků z turnaje.