Aktuální zprávy

Draftem do NHL prošli Jakub Dobeš i potomek Jana Lundella

Napsala 08.10.2020 Redakce
C h o m u t o v - Jenom pár dní po finále Stanley Cupu opět přišla na řadu NHL a draft, ve kterém se objevil s pirátskou minulostí Jakub Dobeš, jehož si ze 136. pozice zamluvili Canadiens. Chomutovský dres v historii oblékl i dvanáctý v pořadí Anton Lundell.

O první pozici bylo jasno – Rangers si vybrali zanedlouho devatenáctiletého forvarda Alexise Lafrenièra, který dovedl Kanadu ke zlatu na posledním mistrovství světa dvacetiletých. Los Angeles si jako druhého zamluvilo Quintona Byfielda, jenž se tak stal nejvýše taženým hráčem černé pleti. Pomyslné stupně vítězů uzavřel německý útočník Tim Stützle, kterého draftovala Ottawa.

Ze dvanácté pozice si Florida vytáhla devatenáctiletého centra Antona Lundella, jehož otec Jan Lundell chytal za Chomutov v sezóně 2008/2009 a následně se vrátil do Finska. Národnostní složení úvodního kola draftu čítalo devatenáct Kanaďanů, čtyři Rusy, dva Němce, Švédy a Američany, po jednom Rakušanovi a Finovi.

Jan Myšák byl v odhadech draftu tipován na závěr prvního kola, ale musel si počkat až na osmačtyřicátou pozici, ze kterého si ho vzal Montreal. Těsně před stovkou se dočkal Jaromír Pytlík, jehož si vybralo New Jersey. Oba zmínění Češi v minulé sezóně působili v kanadské Ontario Hockey League. První český gólman přišel na řadu na 107. pozici, kdy si Detroit zvolil Jana Bednáře, o tři tahy později zadák Michael Krutil ‚oblékl‘ dres Chicaga Blackhawks.

V pátém kole draftu přišel na řadu bývalý Pirát Jakub Dobeš, jehož si zvolili Canadiens. Aktuálně devatenáctiletý brankář přišel do Chomutova před sezonou 2016/2017, kterou jako patnáctiletý strávil převážně v mladším dorostu, ale naskočil i do staršáku a juniorky. Od Pirátů zamířil do Spojených států amerických, kde se vypracoval až po draft a univerzitní celek Ohio State hrající NCAA.

Ve stejném kole o deset pozic později přišla řada na Pavla Nováka, kterého si zamluvila Minnesota. Po dvoustovce se dočkali ještě útočníci Adam Raška, jehož vytáhli Sharks, a Jakub Konečný, který jako předposlední muž vůbec připadl Buffalu.

V odhadech figuroval ještě jeden bývalý Pirát Michal Gut, jenž se však v letošním odsunutém draftu nedočkal, přestože má za sebou povedenou sezónu v juniorské WHL za Everett Silvertips a aktuálně si drží bilanci více než jednoho kanadského bodu ve druhé nejvyšší semiorské české soutěži.