Mladežnický hokej

Dorost Slavie porazil i chomutovské juniory

Napsal 12.08.2004 Martin Bocian
C h o m u t o v – Před týdnem porazili na domácím ledě chomutovský dorost. Dnes dorazili na sever Čech, aby se utkali i s místními juniory. Řeč je o dorosteneckém mistru republiky Slavii Praha. Chomutovští měli po většinu zápasu převahu, což ovšem nedokázali střelecky vyjádřit. Hosté zejména v první třetině vytěžili z minima maximum a po dvaceti minutách vedli 0:3. Zbylé dvě třetiny skončili shodně 1:1 a Chomutov tak podlehl Slavii 2:5. S tímto výsledkem mohl nakonec být spokojen i trenér Pražanů Vladimír Růžička, který celý zápas prožíval velmi bouřlivě.
čtvrtek 12. 8. 2004 – 14:00
KLH Chomutov – Slavia Praha (dorost) 2:5 (0:3, 1:1, 1:1)

Branky Chomutova: 33. Šedivý, 52. Voborník. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0

Chomutov: Minárech (31. Proser) – Vörös, Lenkvik, Bejček, Vaněk, L. Novotný, András – Fanta, K. Novotný, Hauner – Chvátal, Mezera, Šedivý – Rabas, Voborník, Štika – M. Fiala

Chomutovští začali aktivně, už v 1. minutě přestřelil branku v dobré pozici Chvátal. Prvních deset minut domácí téměř výhradně útočili. Slávisté ohrozili Minárechovu bránu až při vlastní přesilovce, ovšem bez úspěchu. Nicméně první branku dali hosté v 11. minutě – 0:1. Druhou přidali o chvíli později, když střela z ostrého úhlu nešťastně propadla Minárechovi do sítě – 0:2. Brankář domácích pak několikrát výborně zasáhl proti soupeřovým útočníkům a podržel tak své mužstvo. V 16. minutě zamotala slávistické obraně hlavy dvojice Voborník – Rabas, jenže všechny jejich střely i dorážky pochytal hostující gólman. O dvě minuty později padla na opačné straně třetí branka. Po krásné kombinaci byl stav už 0:3.

Druhá třetina začala chybnou rozehrávkou domácího brankáře, kterou ale Slavie nevyužila. Zanedlouho poté pro změnu chyboval hostující gólman u zadního mantinelu a naskytla se proto obrovská příležitost pro Šedivého, jenž ale netrefil prázdnou branku. V polovině zápasů se parádním zákrokem blýskl brankář Minárech, při němž ztlumil puk v lapačce. Tím také zakončil své účinkování v dnešním zápase, protože do branky Chomutova nastoupil Aleš Proser. První branky se domácí dočkali ve 33. minutě. V přesilovce tečoval Bejčkovu střelu od modré Ondřej Šedivý - 1:3. Za několik minut však hosté znovu vedli o tři branky – 1:4. V závěru třetiny vyslal tvrdou a přesnou střelu na bránu chomutovský Vörös a puk proletěl jen těsně nad pravým rohem slávistické svatyně.

Do poslední části zápasu vstoupili lépe hosté, kteří několikrát nebezpečně ohrozili brankáře Prosera. Ve 47. minutě jeli dva chomutovští hráči na jediného obránce, Mezera se v dobré pozici rozhodl pro střelu, se kterou si ale brankář Slavie poradil. Ihned po buly vystřelil na druhé straně jeden z hostů. Puk zůstal někde pod výstrojí ležícího Prosera, jeden z čárových rozhodčích však gól uznal – 1:5. V 52. minutě si při individuální akci doslova vyškolil oba obránce Mezera, ale zakončoval mimo. Za pár vteřin už ale přesně zakončoval akci třetího útoku Marek Voborník a snížil tak na 2:5. Poté pálil od modré Karel Novotný, gólman Slavie však předvedl perfektní “semafor“. V závěru zápasu ještě nedokázali hosté dorazit puk za ležícího Prosera, a tak utkání skončilo vítězstvím hostí 2:5.