Aktuální zprávy

Devět Pirátů napříč reprezentacemi! Nejvíce se dařilo v šestnáctce

Napsala 14.11.2017 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - V právě probíhající reprezentační přestávce se v národních týmech České republiky a Slovenska představilo celkem devět zástupců Pirátů, kteří aktuálně působí v chomutovském áčku nebo v mládeži. Do seniorské reprezentace zamířili Juraj Valach a Ján Laco, které jako Slovák doplnil v sedmnáctce Peter Lobodowski. Z akademie se pod českou vlajkou představili Ondřej Buchtela, Jakub Lauko, Vít Seemann, Jakub Kleiner a Michal Gut. Ženské pohlaví zastupovala mladá slečna Lucie Gruntová.

Slovenská seniorská reprezentace bojovala na Německém poháru

Do slovenské reprezentace na turnaj v Německu byli povoláni gólman Ján Laco a obránce Juraj Valach. Svěřenci Kanaďana Craiga Ramsayho vstoupili do turnaje výhrou nad americkým výběrem 2:1, kterou vychytal Ján Laco, jenž si připsal 35 úspěšných zákroků.

„Začátek jsme měli trochu ustrašený. Nevěděli jsme, co nás čeká, z čehož měl soupeř trochu tlak. Byl to vyrovnaný zápas, v kterém jsme hráli fantasticky. Plnili jsme pokyny trenéra, kluci přede mnou zblokovali dost střel, což bylo důležité. Ve třetí třetině jsme naštěstí ubránili vítězství,“ řekl Ján Laco pro web Slovenského svazu ledního hokeje po duelu s Američany, do něhož zasáhl i klubový parťák z obrany.

  Slovenský A-tým – Německý pohár
  USA – SVK 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
  Německo – SVK 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
  SVK – Rusko olympionici 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)

  Česko U20 – Turnaj čtyř v Balašiše
  ČR – Finsko 3:2pp (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
  ČR – Rusko 1:2p (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
  Švédsko – ČR 4:3 (0:0, 2:2, 2:1)

  Česko U18 – Turnaj pěti ve Finsku
  Finsko – ČR 2:3pp (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
  Švédsko – ČR 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
  Švýcarsko – ČR 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
  Česko – USA 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

  Slovensko U17 – Turnaj čtyř v Púchově
  SVK – Francie U18 3:2sn (0:1, 1:1, 1:0 – 0:0)
  SVK – Švýcarsko 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
  SVK – Německo 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

  Česko U16 – Tři duely se Švýcary
  Česko – Švýcarsko 5:2, 4:2 a 3:4

  ČR U16 ŽENY – Dva duely s Německem
  ČR – Německo 4:3 a 4:2

Ve druhém utkání slovenští hráči vynulovali domácí celek z Německa. V závěrečném utkání Slováci nestačili na hráče z Ruska, kterým podlehli 2:4. V obou utkáních nastoupil Juraj Valach, do brány se postupně postavili v extralize známí Patrik Rybár a Marek Čiliak.

Česká dvacítka odjela do ruské Balašichy

Hlavní kouč Filip Pešán nominoval na generálku před MS v Buffalu z chomutovských hráčů Ondřeje Buchtelu, který odehrál všechna tři utkání a ve vítězné bitvě s Finy oslavil osmnácté narozeniny.

„Vyhráli jsme, takže jsem lepší dárek dostat nemohl. Byl to parádně odbojovaný zápas,“ myslel převážně na hokej. „Vůbec jsem narozeniny nevnímal,“ potvrdil. „Zatím nic od spoluhráčů nepřišlo, ale večer něco bude,“ prozradil na závěr Ondřej Buchtela.

Trojnásobné zastoupení v české reprezentaci do osmnácti let

Do reprezentace osmnáctiletých povolal hlavní kouč David Bruk trojici chomutovských hráčů – Jakuba Lauka, Víta Seemanna a Jakuba Kleinera. Ti společně s týmem odjeli do Finska na turnaj pěti.

Český výběr skončil v mezinárodní konkurenci na čtvrtém místě za osmibodovými Finskem a Švédskem, následně za USA vinou horšího vzájemného zápasu. Pod sebe stlačili pouze Švýcarsko.

Osmnáctka v prvním utkání porazila 3:2 v prodloužení Finsko a poté padla 1:4 se Švédskem. Druhou polovinu turnaje začala vynulováním Švýcarska, proti kterému se prosadil jako jediný bodující Pirát Jakub Lauko, a rozloučila se prohrou 0:3 s USA.

Slovenská sedmnáctka vyhrála domácí turnaj

Jediným aktuálně chomutovským hráčem, který se dostal do reprezentace U17, byl Peter Lobodowski, jenž odjel spolu s týmem na turnaj čtyř v Púchově.

Na úvod turnaje svěřenci Jána Lipianského porazili po samostatných nájezdech francouzskou osmnáctku, na což navázali i proti Švýcarům, které přestříleli 3:1. Triumf potvrdili v závěrečném utkání, když rozstříleli 5:2 výběr Německa.

Česká šestnáctka v Ústeckém kraji

Svěřenci Karla Berana třikrát nastoupili proti Švýcarku, s kterým se střetli v Klášterci nad Ohří a Kadani. Jediným nominovaným Pirátem byl Michal Gut, jemuž se v triu utkání dařilo – připsal si dva góly a přidal jednu asistenci. Celková bilance vyzněla pro Českou republiku díky výhrám 5:2 a 4:2, v posledním střetnutí vybojoval soupeř vítězství 4:3.

Lucie Gruntová byla bodově nejúspěšnější

Ženský tým do šestnácti let se v první reprezentační přestávce sezóny utkal ve dvou duelech s Německem, které zdolal 4:3 a 4:2. Lucie Gruntová zaznamenala v úvodním utkání hattrick, když se prosadila ve třetí, osmatřicáté a osmapadesáté minutě.