Mladežnický hokej

Deset chomutovských mladíků pomohlo Ústeckému kraji k zisku stříbra v Škoda Hockey Cupu

Napsala 15.04.2016 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - V pátek 8. dubna 2016 se v Ústí nad Labem odehrálo finále Škoda Hockey Cupu mezi výběrem hráčů ročníku 2002 z Jihomoravského a Ústeckého kraje. Domácí po gólech Stanislava Vrhela a Jana Myšáka podlehli soupeři z Moravy 2:5. Finále odehrálo deset hráčů z chomutovské základny spolu s osmi mladíky z nedalekého Litvínova, doplněni byli dvěma hráči z Litoměřic a po jednom z Kadaně a Ústí.

O ŠKODA HOCKEY CUPU

Turnaj Škoda Hockey Cup, který se zaměřuje na kategorii U14, byl letos zařazen pod projekt Výchova talentované mládeže, stejně jako výběry krajů U12, U13 a U15. Výběry krajů ve všech kategoriích absolvují soustředění a turnaje, které slouží a zaručují kvalitní přípravu jedenácti až patnáctiletým nadějným mladým hokejistům.

V prvním kole, které se uskutečnilo 8. listopadu 2015, se výběr Ústeckého kraje střetl s dvěma soupeři. Liberecký tým podlehl 1:3 a Královehradecký výběr utrpěl vysokou porážku 0:6. I budoucí finalista z Jihomoravské oblasti nezaváhal a vyhrál obě střetnutí.

I druhé kolo zvládli hráči z Podkrušnohoří na výbornou. Nejprve porazili Pražany 7:1, poté těsně zvítězili i nad sousedy z Libereckého kraje. Lednový turnaj se uskutečnil v Brně na ledě pod širým nebem v rámci Hokejových her v Brně. Kvůli této výjimečné situaci byla Jihomoravskému kraji udělena výjimka. „Chtěli jsme využít možnosti krásné venkovní plochy a udělili jsme Jihomoravskému kraji výjimku. Druhý celek odehrál pouze dva zápasy a bylo jasné, že celkové umístění týmů nijak neovlivní," řekl manažer projektu VTM Bedřich Ščerban pro oficiální stránky Českého svazu ledního hokeje. (www.cslh.cz)

Konečná tabulka po dvou odehraných kolech Škoda Hockey Cupu

Jeden z trenéru výběru Petr Jíra řekl:

„Je to úspěch. Oba turnaje v sezóně jsme vyhrávali, tahouni byli hlavně hráči z Litvínova, na kterých se asi v závěrečném zápase projevil náročný program a republikové finále osmých tříd. Finále vyšlo lépe našim klukům z Chomutova. Škoda, že to na vítězství nestačilo.“

FINÁLE

Sestava Ústeckého kraje:

Chomutov: Petrásek David, Malický Jakub, Birhanzl Filip, Krchňák Tomáš, Vlach Petr, Gut Michal, Machyna Alexandr, Pecháček Denis, Vrhel Stanislav a Koláček Josef.

Litvínov: Háva Jiří, Jonák Vojtěch, Stehlík Lukáš, Miškovič Radovan, Limanovský Prokop, Myšák Jan, Puczek Jiří a Nikl Tomáš.

Litoměřice: Hozák Jan, Klepetko Benedikt.

Ústí nad Labem: Gašpar David.

Kadaň: Šilhan Vojtěch.

Sestava Jihomoravského kraje:

Kometa Brno: Vystavěl Marek, Sedláček Jan, Šujan Filip, Furch Dominik, Žák Petr, Konečný Jakub, Meluzín Erik, Malý Jakub, Holemý Jan a Rašovký Václav.

Warrior Brno: Atanasiadis Nikolas, Vaněk Dominik, Koubek Dominik, Mrkvica Jiří, Geidl Nico, Sedlák Patrik, Krška Patrik a Snášel Martin.

Břeclav: Topolanský Lukáš a Zapletal Jakub.

Technika Brno: Hassani Paktin.

Hodonín: Pavel Matěj.

Ústecký kraj 2:5 Jihomoravský kraj

Branky a nahrávky: 47. Vrhel (Limanovský), 58. Myšák (Puczek) – 13. Krška (Koubek, Konečný), 41. Holemý (Meluzín), 43. Snášel (Hassani, Žák), 53. Matěj (Meluzín), 60. Zapletal (Holemý, Geidl)

Rozhodčí: Místecký – Janíček, Gančarčík

Vyloučení: 5:4
Střely na branku: 28:41

TOP FOTO: Aleš Krecl (www.cslh.cz)