Aktuální zprávy

Chomutovskou brankářskou jedničkou bude Miroslav Hanuljak

Napsal 03.07.2009 David Nováček
C h o m u t o v - Chomutovští hokejisté vstoupí do nového ročníku 1. hokejové ligy tak, jak skončili v loňském roce. Tedy s branářem Miroslavem Hanuljakem mezi tyčemi bílomodré svatyně. Muž se starým typem masky, kterou proslavil zejména Dominik Hašek, naskočil do chomutovské sestavy v loňském playoff a svými skvělými výkony dlouho držel semifinálové naděje Chomutova v boji proti brněnské Kometě. Ač nakonec Severočeši do finále neprošli, brankář Hanuljak si svými výkony řekl o místo jedničky pro tuto sezónu.

Angažmá Miroslava Hanuljaka je ukázkovým příkladem sportovní spolupráce mezi Chomutovem a Kadaní a hnacím motorem pro všechny hokejisty, kteří hájí černožluté barvy partnerského týmu z uskupení 3K. Pětadvacetiletý Hanuljak totiž v uplynulých sezónách předváděl parádní výkony právě v kadaňském dresu. Ty mu loni vynesly možnost okusit playoff v sestavě Chomutova a v semifinále se díky okolnostem z náhradníka stal brankářem číslo jedna. Namísto nervozity a obavy z vyprodaného hlediště v brněnském Rondu, chytil Miroslav Hanuljak svoji šanci za pačesy a patřil k nejlepším hráčům na ledě. Svojí svědomitostí, pracovitostí a výkony, které v posledních sezónách předváděl si nyní řekl o pozici jedničky v ambiciózním Chomutově.

Mohou tak utichnout spekulace mezi hokejovými fanoušky. Chomutovští trenéři vloží svoji důvěru do prověřeného Hanuljaka. Kdo mu bude krýt záda ještě není definitivně rozhodnuto. "Svými výkony v Kadani a zejména loňským vstupem do chomutovského dresu si Miroslav Hanujlak výrazným způsobem řekl o angažmá v našem dresu. Pan Rulík si právě jeho vybral jako jedničku se kterou mužstvo vstoupí do nové sezóny," řekl marketingový manažer a mluvčí klubu David Dinda

Leckdo může namítnout, že v případě špatné formy Hanuljaka nebudou mít chomutovští trenéři dostatečnou náhradu. To však vedení severočeského klubu vylučuje. "Je potřeba vidět situaci v kontextu celého 3K. Do Kadaně jsme přivedli dva velice slušné a zkušené brankáře, kteří se v případě potřeby mohou kdykoliv přesunout do Chomutova," naráží Dinda na angážování Lukáše Hronka a před pár dny také chomutovskému publiku velice dobře známého Kamila Jarinu. "Oba brankáři zahájí sezónu v Kadani, nicméně stejně jako většina dalších kadaňských hráčů, mají dveře do Chomutova otevřeny. Záleží pouze na jejich výkonech a aktuální situaci v obou klubech."