Aktuální zprávy

Chomutovská stopa na listopadových akcích národních týmů

Napsal 07.11.2016 Kateřina Kundertová, Libor Kult
C h o m u t o v - Během uplynulého víkendu se aktuálně devět chomutovských hráčů zúčastnilo reprezentačních akcí České republiky a Slovenska. Mezi nimi byli i chomutovští odchovanci David Kämpf, Jakub Lauko a Tomáš Koblížek, z partnerské Kadaně nastupovali David Kaše a František Wágner. Nejúspěšnější byl Jakub Lauko, který byl nejproduktivnějším hráčem neoficiálního mistrovství světa hráčů do 17 let. V seniorské reprezentaci debut zaznamenal David Kämpf.

Česká seniorská reprezentace

Seniorská reprezentace se zúčastnila přípravného turnaje Karjala Cup, na kterém se v nejcennějším dresu představili obránce Jan Rutta a chomutovský odchovanec David Kämpf. Národní tým vyhrál domácí zápas se Švédskem 6:3, poté porazil v Helsinkách 5:3 Finsko. A až v duelu o vítěze padl proti ruské sborné 0:3. Proto český tým obsadil v turnaji druhé místo.

Jan Rutta běhen tří zápasů vyslal na soupeřovu branku devět ran s úspěšností střelby 11,11 %. Písecký odchovanec na plzeňském ledě šťastně přihrál na gól Lukáše Radila a měl druhý nejdelší ice-time týmu. Ve Finsku zvýšil na 3:1, když využil z levého kruhu početní výhodu. Celkem má na kontě za deset odehraných duelů v národním týmu dva góly a jednu asistenci.

David Kämpf začal svoje reprezentační působení v seniorské reprezentaci v centru čtvrté lajny, kde nastupoval s Horákem a Hykou. Během duelu proti Švédsku dvakrát prověřil gólmana soupeřů a vyhrál 60 % buly, na která nastoupil. Proti Finsku se chomutovský odchovanec posunul na pozici třináctého útočníka, ale naopak v rozhodujícím zápase nastupoval ve druhé formaci po boku Kvapila a Filippiho. Na první body v reprezentaci si bude muset jednadvacetiletý útočník počkat.

Slovenská seniorská reprezentace

Slovenský národní tým se zúčastnil Německého poháru, který počtvrté vyhrál. Slováci postupně porazili domácí Němce 3:1, poté zdolali Kanadu 4:3 v samostatných nájezdech a v závěru si poradili se Švýcary 4:1. V nejcennějším dresu své země se představili aktuálně dva Piráti – Dávid Skokan a brankář Ján Laco.

Dávid Skokan pomohl v prvním zápase Slovenku jednou asistencí, kterou si připsal v šedesáté minutě. Ve druhém utkání si popradský odchovanec vyzkoušel dres s áčkem na prsou, které potom nesl i do duelu se Švýcarskem. Proti Kanadě jel chomutovský útočník první, ale neúspěšný, nájezd.

Ján Laco odchytal poslední střetnutí proti Švýcarsku, s kterým si připsal třiadvacet úspěšných zákroků a obdržel pouze jednu branku ve 42. minutě.

Česká reprezentace do dvaceti let

Dvacítka se představila na turnaji čtyř zemí ve švédském Göteborgu. Jediným zástupcem Pirátů byl hráč A-týmu David Kaše. Reprezentace do dvaceti let po porážce 2:3 v prodloužení s domácím týmem, prohře s Ruskem stejným poměrem v normální hrací době a výhře nad mistry světa z Finska 3:2 obsadila celkové třetí místo.

David Kaše si proti Švédsku připsal asistenci na první gól, který padl už po dvaadvaceti vteřinách hry poté, co kadaňský odchovanec dobře napadal v obranném pásmu soupeře. I v duelu proti ruské sborné zaznamenal devatenáctiletý útočník jednu přesnou přihrávku. Proti Finsku útočník David Kaše vyrovnal ve dvanácté minutě, kdy využil početní výhodu a pomohl týmu ke slapu mistrů světa. V celém turnaji získal 1+2.

Česká reprezentace do devatenácti let

Reprezentace do devatenácti let odehrála tři duelu proti Finku, ve kterých získala pouze dva body za výhru v posledním zápase 3:2 po samostatných nájezdech. Předtím Česko prohrálo 2:4 a 0:4. Ve všech třech zápasech nastoupil útočník František Wágner, který nastupuje v pirátské juniorce nebo v partnerské Kadani. V nejcennějším dresu své kategorie nebodoval.

Slovenská reprezentace do osmnácti let

Slovensko se zúčastnilo turnaje Družba Cup v běloruském Gomelu. Slováci skončili po výhře 4:3 v nájezdech proti Německu, porážce Dánska 2:1 a prohře s Běloruskem 0:3 na celkovém druhém místě.

Jakub Köver odehrál všechna tři utkání, ve kterých si připsal 1+1, s čímž se zařadil na druhé místo týmového bodování. Na bránu soupeřů vyslal devět puků s úspěšností střelby 11,1 %. Aktuálně hráč chomutovského staršího dorostu nastoupil k pětadvaceti buly, z kterých 76 % vyhrál.

Česká reprezentace do sedmnácti let

Česká sedmnáctka se zúčastnila turnaje Wordl Under-17 Hockey Challenge v Sault Ste. Marie. Ve skupině nejprve Česko prohrálo 2:3 s USA v prodloužení, poté padlo s Kanadou Black 4:5 a nakonec vyhrálo s Kanadou White 8:2. Ve čtvrtfinále nestačili čeští hokejisté na Rusko (1:3), v následném duelu o sedmé místo vybojovali pouze za stavu 2:2 samostatné nájezdy, které dopadly lépe pro Finsko.

Jakub Lauko za pět zápasů, které v Americe odehrál, vstřelil čtyři góly a přidal tři asistence, s čímž obsadil celkové druhé místo v produktivitě a první v týmovém bodování.

Tomáš Koblížek se stal s pěti asistencemi na turnaji nejlepším nahrávačem a v týmové produktivitě obsadil druhé místo za svým spoluhráčem Jakubem.