Aktuální zprávy

Chomutov využije v Jihlavě služeb plzeňského útočníka Jana Stránského

04.01.2011 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Dvacetiletý plzeňský forvard Jan Stránský naskočí ve středu v dresu Chomutova do utkání proti jihlavské Dukle. Talentovaný odchovanec Indiánů patřil od šestnácti let do všech mládežnických reprezentací a v chomutovském dresu může navázat na úspěšné vystoupení svého kamaráda Jana Kováře, který před rokem rozhodl prvoligové finále.

Dvacetiletý talent Jan Stránský se domů vrátil na začátku minulé sezóny, po roce stráveném v nižší zámořské soutěži. Celkem v týmech Gatineau Olympiques a Halifax Mooseheads nasbíral kromě cenných zkušeností i pořádnou porci bodů. V šedesáti duelech se hned dvaadvacetkrát střelecky prosadil a přidal pětadvacet asistencí.

Už v loňské sezóně jako devatenáctiletý nasbíral Stránský celkem 40 startů v nejvyšší soutěži. Letos svojí pozici v týmu ještě upevnil a velmi často nastupuje v prvním či druhém útoku po boku indiánského lídra Martina Straky. Jeho kvality si nejednou pochvaloval i chomutovský útočník Radek Duda.

Ve středu se Stránský poprvé představí také v chomutovském dresu. A není vyloučeno, že jeho služeb využije severočeský tým i v některém z dalších duelů. Mladý plzeňský hokejista je totiž administrativně do konce sezóny hráčem Chomutova a v Plzni působí formou střídavých startů právě ze severočeského týmu. „Pokud by Stránský nasbíral povinný počet utkání, je po administrativní stránce vše připraveno tak, aby mohl eventuelně zasáhnout do případné baráže,“ vysvětlil zajímavou rošádu chomutovský trenér Milan Kašpárek.