Aktuální zprávy

Chomutov vyřešil klíčovou otázku, novým trenérem se stal Radim Rulík

06.04.2009 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Chomutovský hokejový klub vyřešil klíčovou otázku pro nadcházející sezónu. Na pozici hlavního trenéra angažoval Radima Rulíka, který v minulé sezóně vedl extraligové Znojmo. „Ano, v pondělí večer jsme došli k vzájemné dohodě. V následující sezóně bude pan Rulík působit v Chomutově jako hlavní trenér,“ potvrdil mluvčí klubu David Dinda.

Foto: hcorli.cz

Třiačtyřicetiletý rodák z Ostrova nad Ohří, Radim Rulík, vedl v uplynulé sezóně extraligové Znojmo. Mužstvo, které od začátku vedělo, že tato sezóna bude pro klub poslední v nejvyšší soutěži, obsadilo 12. příčku se ziskem 68 bodů. Po více než týdenním jednání se Radim Rulík rozhodl přijmout chomutovskou nabídku a v příští sezóně povede mužstvo jako hlavní trenér. Své asistenty si Rulík vybere v nejbližší době.

Profil Radima Rulíka


(přezvato z webu hcorli.cz)

Radim Rulík se narodil 25. 6. 1965 v Ostrově nad Ohří.

Zisk světového titulu naší reprezentace v roce 1972 na šampionátu v Praze byl momentem, který přivedl sedmiletého Radima Rulíka k hokeji. V rodném Ostrově nad Ohří sice trénoval na přírodním ledu, ale dobře tam fungoval klub, který měl slušnou mládežnickou základnu. Ve čtrnácti letech přestoupil do Karlových Varů, kde už jako dorostenec začal hrát za muže druhou ligu. Kvůli zdravotním problémům ale musel již v devatenácti letech zanechat hráčské kariéry, na doporučení lékaře skončil v podstatě ze dne na den.

Vedoucí karlovarského zimního stadionu okamžitě přispěchal s nabídkou, zda-li by nechtěl trénovat, což vzhledem ke své lásce k hokeji, neodmítl. Začal s druhou třídou, pokračoval přes dorost až do druhé ligy mužů. Na rok si odskočil k sokolovským juniorům. Před revolucí byl hokej v Sokolově více preferován než v Karlových Varech. Po ní se situace obrátila a Rulík se vrátil do Varů, kde dělal asistenta Marku Sýkorovi a jedním z jeho tehdejších svěřenců byl jeho budoucí trenérský kolega Václav Baďouček.

V roce 1996 přijal nabídku Plzně, kde vydržel čtyři a půl roku a v roce 2000 přivedl plzeňské mužstvo k bronzovým extraligovým medailím. V listopadu téhož roku zamířil znovu do Karlových Varů, které se trápily a nakonec musely obhajovat extraligovou příslušnost v baráži proti Chomutovu. Nakonec zde zůstal dvě a půl sezóny. Následovalo nejvzdálenější angažmá, kdy v sezóně 2002-03 působil jako asistent trenéra Ivana Hlinky v ruském Omsku. Opět se vrátil do Karlových Varů, kde se krátce setkal s Václavem Baďoučkem, tentokrát již v trenérské roli kolegy. A aby se to neopakovalo, vyměnil v zápětí Vary za angažmá v plzeňském klubu.

Trénoval i reprezentační výběry. Nejdříve s Jaroslavem Holíkem dvacítku, se kterou v roce 2000 vyhráli titul. V roce 2005 pak stál po boku Vladimíra Růžičky na střídačce národního týmu mužů ve Vídni, odkud si český tým odvezl zlato. A v následujících dvou letech působil společně s Miloslavem Hořavou opět u české dvacítky.

Je rád, že nasbíral zkušenosti ve více klubech s různými mužstvy, protože to vždycky trenéra obohatí a má pak i úhel pohledu trochu jiný. Dá se o něm říct, že je to člověk do týmu, uspokojuje ho, když všichni táhnou za jeden provaz, nejen hráči ale i realizační tým.

Absolvoval elektrotechnickou průmyslovku, ale oboru se věnoval pouze do roku 1995, kdy podepsal první profesionální trenérskou smlouvu. Do té doby trénoval při zaměstnání. Je ženatý, má dvě děti. Devatenáctiletá dcera letos maturuje a dvanáctiletý syn hraje hokej v Karlových Varech.

Radim Rulík odmalička chodil do lidové školy umění hrát na lesní roh a láska k hudbě u něj přetrvává dodnes. Umí zpívat, hraje na kytaru a na klávesy. Odpočine si při oblíbených vyjížďkách na kole.