Ohlasy po utkání

„Chléb se bude lámat v únoru,” řekl po duelu v Šumperku útočník Lukáš Endál

Napsal 25.10.2011 Jaroslav Svoboda, Martin Schwarz
Š u m p e r k - Přijeli na sever Moravy s vinětou jasného favorita celého zápasu, jenže už první utkání obou soupeřů hrané v Chomutově naznačilo, že šumperský celek dokáže uhrát proti Pirátům výsledek. I tentokrát domácí tým vyrukoval do boje s bojovností a nasazením, kterým často smazávali zkušenostní a výkonnostní rozdíly mezi týmy. Nakonec se ve stařičké šumperské hale zrodil stejný výsledek jako v nové chomutovské, hosté vyhráli 3:2 v nastavení a odvezli si domů dva body. „Měli jsme dnes dost šancí na to, abychom vyhráli v normální hrací době. Bohužel jsme je neproměnili, takže se nám to nepovedlo,“ smutnil po zápase útočník Lukáš ENDÁL, který vzápětí dodává, že chléb se bude lámat až v únoru.

Lukáš Endál si ve čtyřech utkáních připsal tři kanadské body, pro další možná zajížděl i do Šumperka, hlavně však chtěl s týmem napravit porážku s Draky z prvního vzájemného zápasu. Jenže domácí tým se znovu srdnatě postavil na odpor, podle názorů mnohých příznivců Draků dokonce Šumperk odehrál s Chomutovem jedno z nejlepších utkání sezóny. Aby také ne, když nakonec dvanáctý tým tabulky vydoloval s favoritem jeden bod. „Pro nás to dnes bylo trošku smolné utkání. Měli jsme dost šancí na to, abychom vyhráli v základní hrací době. Jenže to se nám bohužel nepovedlo. Na druhou stranu jsme sice mohli i prohrát, ale jak říkám, měli jsme spoustu šancí, které jsme měli proměnit. Divákům se však hokej musel líbit,“ prozradil pár okamžiků po zápase Lukáš Endál.

Toho v Šumperku nečekalo příjemné přivítání. Zatímco v minulých letech se terčem fanoušků soupeře stával Radek Duda, tentokrát to byl exslávistický forvard, na kterého si příznivci Draků zasedli. „Mrzelo mě, že fanoušci řvali po mně, ale to k tomu asi patří. Jinak byla v Šumperku atmosféra parádní, fanoušci se tam hokejem baví, jde to vidět,“ prozradil muž, který v minulosti hrál první ligu v Havlíčkově Brodě, to v dobách, kdy byl Rebel hlavní slávistickou farmou.

Endál tak má dostatek možností srovnávat, jaký je rozdíl mezi první ligou a českou extraligou. „První liga je o něčem jiným, samozřejmě v obou soutěžích se hraje poněkud jiný hokej. V extralize je to hokejovější, zatímco týmy v první lize mají více mladých hráčů, takže se víc bruslí, napadá,“ vypíchla nejvýraznější změny v herním pojetí obou soutěží nedávná chomutovská posila. V Šumperku na sebe narazily týmy, které mají poměrně rozdílný profil. Draci jsou nováčkem soutěže, oproti loňskému druholigovému kádru se moc změn v sestavě nekonalo. Chomutov patří dlouhodobě mezi špičku první ligy. A také letos před sezónou představil několik posil, včetně třech zámořských hokejistů. I tady mohl být rozdíl mezi oběma mužstvy. „Myslím si, že nehrajeme vůbec špatně. Samozřejmě je pravda, že někdy se třeba tohle či tamto nepovede, ale máme kvalitní silný tým. Akorát se zatím spolu stále dáváme do nějakého složení, ve kterém bychom časem měli stabilněji hrát. Teď se, samozřejmě v uvozovkách, o nic ještě nehraje. To klíčový přijde v únoru, tam se bude lámat chleba,“ uzavřel povídání Lukáš Endál.