Aktuální zprávy

Boušek odchází do Kadaně, Polanský do Chomutova, Chatrnúch končí

15.04.2008 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Po dnešním jednáním s druhou skupinou chomutovského mužstva jsou známa další jména, která bílomodrý tým opouští. Do nové sezóny vstoupí mužstvo bez místního odchovance Ladislava Bouška, který poprvé v kariéře bude působit v jiném prvoligovém klubu. Klub ho v rámci spolupráce 3K poslal do Kadaně. Opačným směrem se pak vydá útočník Tomáš Polanský, který v playoff podával výborné výkony.

Po dlouhých letech strávených v chomutovském dresu se s mužstvem musí rozloučit odchovanec Ladislav Boušek. Novou sezónu zahájí v dresu sousední Kadaně. "Bohužel to je hokejový život, Láďa Boušek neměl letos dobrou sezónu a my jsme se rozhodli, že bude v následující sezóně působit v Kadani," řekl generální manažer Milan Vacke. Dveře do Chomutova však Boušek zavřené nemá. "Samozřejmě ho budeme sledovat, svými výkony si znou může říct o místo v chomutovské sestavě," doplnil trenér Pešout. Samotného hráče zpráva o konci v místní kabině překvapila. "Vím, že už nejsem nejmladší, jednou to přijít muselo. Nicméně ještě se o svojí šanci porvu," vzkázal útočník s číslem 81 na dresu.

Opačným směrem z Kadaně do Chomutova naopak na celou sezónu přichází útočník Tomáš Polanský. "Tomáš v playoff ukázal, že do Kadaně nepatří. Hrál výborně a bude u nás působit od začátku nové sezóny," sdělil Milan Vacke.

Z obránců končí v Chomutově slovenský mušketýr Roman Chatrnúch. "Roman Chatrnúch odvedl pro Chomutov velice dobré služby, bohužel patřil mezi starší obránce a my potřebujeme mužstvo omladit," vysvětlil konec slovenského beka Vacke.

V současné době probíhají jednání s případnými hráči, kteří naopak chomutovský tým pro novou sezónu doplní a posílí. "S některými hráči jsme již dohodnuti, nicméně jména zveřejníme až budou podpisy na smlouvách," upřesnil generální manažer.