Aktuální zprávy

Aukci opanovaly dresy bratrů Kašových, nejvíc zaplatí nový majitel za Ondřejův

Napsal 02.06.2015 Klub
C h o m u t o v - Tradiční posezónní aukce originálních hraných dresů Pirátů Chomutov je minulostí, drtivá většina cenných suvenýrů má nové majitele. Pouze dres Dominika Tejnora zůstal nevydražen. Celkový výtěžek aukce se blíží sto tisícům korun.

Více než měsíc měli příznivci Pirátů i další hokejoví nadšenci možnost získat v dražbě originální hraný dres nováčka Tipsport extraligy z postupové sezóny 2014/2015. Výjimečně černá sada dresů šla do aukce, o kterou byl docela zájem.

Zřejmě i podpis smlouvy s Anaheimem a blíží se draft NHL způsobily, že nejvíc peněz zaplatí nové majitelé za dresy bratrů Ondřej a Davida Kašových. Na nejvyšší hodnotu se díky úplně poslednímu příhozu ve výši 4400,- Kč vyšplhal dres Ondřeje Kašeho. Uživatel beneshow nakonec za dres hráče Ducks, na který bylo nejčastěji přihozeno, zaplatí 8750 korun.

Zhruba o tři tisíce méně vytáhne z peněženky uživatel s nickem torcida za dres Davida Kašeho. Po jedenácti navýšeních se hodnota dresu talentovaného útočníka, jenž by letos měl projít draftem, zastavila na částce 5643 korun.

Přes tři tisíce se ještě dostaly dresy Marka Hovorky, který s částkou 4650 korun obsadil pomyslnou třetí příčku, a Nikoly Gajovského, jehož trikot bude uživatele fakomapoma stát "baťovských" 3499 korun. Stejný uživatel pak vydražil také kapitánský dres Jiřího Drtiny.

Dva úlovky počítají také uživatelé Daniel79, jenž získal dres Miroslava Hanuljaka a číslo 5 bez jmenovky, PavNov1, který vybojoval dresy Radka Havla s Tomasem Sinisalem, a LionsBA, jemuž nově náleží dresy Jakubů Chrpy se Stehlíkem. Nejdéle se možná trochu překvapivě přetahovali uživatelé o dres Grega Moorea. Souboj nicků alpe a allcon nakonec vyhrál první jmenovaný.

Celkový výtěžek aukce se zastavil na částce 96370 korun a jedná se o druhou nejvyšší sumu v historii aukcí chomutovských dresů. Pomyslné první místo zaujímá rok 2013 s částkou 113 653 korun a dresem Michaela Frolíka. Letošní rok je kousek překonal předchozí postupovou sezónu v létě 2012, kdy fanoušci utratili za dresy Pirátů 91 160 korun.

Všichni noví majitelé si mohou dres v dárkové krabici s certifikátem pravosti vyzvednout po předchozí telefonické dohodě v kanceláři marketingu Pirátů. Všechny potřebné kontakty obdrží ještě dnes prostřednictvím e-mailových schránek, které uvedli při registraci na webu sportovniaukce.cz.