Aktuální zprávy

Aukce bílých dresů je minulostí, nejvýše se vyšplhal dres Davida Kämpfa

Napsal 27.06.2017 Klub
C h o m u t o v - Už podruhé během posledního půlroku měli fanoušci Pirátů možnost získat originální hrané dresy. Po aukci speciálních doktorských dresů ze zápasu pro chomutovskou nemocnici šly do internetové dražby trikoty, v nichž soubor kouče Vladimíra Růžičky odehrál všechny domácí zápasy sezóny. Sada dresů z dlouhodobé části se dražila po roční odmlce, neboť loni mohli příznivci chomutovského hokeje získat „pouze“ retro dresy z výročního utkání. Tentokrát bylo k dispozici 34 dresů a 29 z nich má nového majitele.

Většinou to tak bývá, že závěrečné minuty hodně zamíchají cenami a tím pádem i pořadím dresů s nejvyšší částkou. Tentokrát se však první místo nezměnilo, i když dres Davida Kämpfa se ještě posunul a přehoupl se přes pět tisíc. Nakonec ho získal uživatel s nickem Jibu za 5100 korun.

Pomyslnou stříbrnou pozici za novou akvizicí Chicago Blackhawks obsadil další mladý útočník, který klub opouští. David Kaše bude hrát v příští sezóně švédskou nejvyšší soutěž za nováčka z Mory a uživatel PavNov1 získal jeho chomutovský dres za 4550 korun.

Na bronzovou příčku vystoupal v nejdelší přetahované celé aukce dres Marka Tomici. O tento trikot se bojovalo ještě téměř hodinu a půl po oficiálním konci dražby. Přihazování mezi nicky ghost25 a _petr_ nakonec déle vydržel druhý jmenovaný, který zaplatí 4350 korun. Na tento dresy bylo přihozeno nejčastěji, částka se měnila celkem sedmatřicetkrát.

Na dalších místech skončily dresy kapitána Michala Vondrky, Bretta Skinnera nebo Jana Rutty. Zajímavostí může být cena dresu nejmladšího střelce v historii chomutovského áčka Jakuba Lauka. Cenný suvenýr získal nick Hradecký za 2100 korun.

Hned pětice uživatelů se může těšit za dva dresy najednou. Nejhlouběji do kapsy sáhne nick Jibu, který za kompletní sbírku chomutovských Černých Jestřábů Davida Kämpf a Jana Rutty zaplatí 8800 korun. Kdyby nick ghost25 vydražil dres Marka Tomici, mohl mít trojici, neboť už předtím měl jisté dresy Bretta Flemminga se Štěpánem Hřebejkem, za které vydá 4900 korun.

Druhou nejvyšší částku vytáhne z peněženky nick Nils01, jenž za dresy Bretta Skinnera s Jakubem Sklenářem zaplatí 7300 korun. Jen o sto padesát korun méně vychází součet dresů Davida Kašeho a Petra Koblasy, které vydražil nick PavNov1. Posledním do pětice je nick Zulukali, jehož vyjdou dresy Ondřeje Dlapy a jeden bez jména na rovné čtyři tisíce.

Celkový výtěžek aukce se dostal lehce přes osmdesát tisíc. Suma činí 80 250 korun a to ještě pět dresů majitele nenašlo. Na klubu zůstávají dresy Dominika Tejnora, Ondřeje Buchtely, Radka Havla, Tomáše Kudělky a jeden bez jmenovky.

Všichni noví majitelé si mohou dres v dárkové krabici s certifikátem pravosti vyzvednout po předchozí telefonické dohodě v kanceláři marketingu Pirátů nebo si jej mohou po dohodě nechat zaslat na dobírku. Všechny potřebné údaje a kontakty obdrží ještě v nejbližší době prostřednictvím e-mailových schránek, které uvedli při registraci na webu sportovniaukce.cz.