Mladežnický hokej

Amatérské soutěže jsou ukončeny. Řeší se náhradní program

Napsala 01.02.2021 Redakce
C h o m u t o v - První únorové pondělí prezident Českého hokeje z pověření výkonného výboru rozhodl o ukončení neprofesionálních soutěží. V případě Chomutova se důsledek vládních opatření a pokračujícího nouzového stavu dotkl dorosteneckého celku a všech žáků.

Jak se vyvíjel hokej s vládními opatřeními?

Ve čtvrtek 12. března minulého roku byly s okamžitou platností ukončeny všechny mládežnické soutěže. V polovině května se rozvolnila vládní opatření, takže se všechny mládežnické týmy pustily do společných tréninků. Přípravu na úvod ročníku provázela častá rušení zápasů a karantény.

Na začátku září se nakonec rozjela Juniorská liga akademií a v jeho polovině pak i Extraliga dorostu, ale ne na příliš dlouho. Od 12. října byla v plánu čtrnáctidenní pauza, která však nadále pokračuje vlivem nouzového stavu a vládních opatření. Hráči až na výjimky museli a musí trénovat individuálně anebo v malých skupinkách.

Amatérské soutěže jsou ukončeny!

Vlivem vládních opatření a s tím souvisejícím zákazem sportování na zimních stadionech Český hokej ukončil všechny neprofesionální soutěže – 2. ligu, extraligy juniorů i dorostu, ligy juniorů i dorostu, žákovské soutěže a soutěže žen. A to z důvodu, že by se v nich nestihla odehrát polovina utkání, aby byla soutěž regulérně dohrána.

Nejde však o konec ročníku, ve hře je náhradní program. „Vynucené ukončení soutěží neznamená konec hokejové sezóny,“ citoval web ceskyhokej.cz prezidenta Českého hokeje Tomáše Krále. „Tréninková činnost a náhradní zápasový program budou zahájeny, jakmile to vládní opatření umožní. Je to v zájmu nejen hokeje, ale především zdravého vývoje populace a sportování dětí a mládeže vůbec,“ dodal.

Podmínka pro odehrání poloviny duelů se ještě netýká Juniorské ligy akademií, kde je však zlomovým datem 5. února. S velkou pravděpodobností tak dojde k ukončení i v tomto případě. Nejasná je situace kolem pilotního projektu, v rámci kterého by se některé mládežnické soutěže rozběhly.